telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Звіт про результати проведення заходів щодо запобігання і протидії корупції у виконавчому апараті Сумської обласної ради у 2017 році

На виконання антикорупційного законодавства України, постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015-2017 роки» від 29.04.2015 року № 265 у виконавчому апараті Сумської обласної ради затверджено план заходів щодо запобігання корупції в Сумській обласній раді на 2017 рік.

У межах компетенції вживалися заходи, спрямовані на безумовне та чітке виконання норм Закону України «Про запобігання корупції», Постанови Кабінету Міністрів України від 04 березня 2013 року № 706 «Питання запобігання та виявлення корупції» та інших нормативно-правових актів антикорупційного законодавства.

За звітний період здійснювалося забезпечення попередження керівників, посадових осіб виконавчого апарату обласної ради, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій місцевого самоврядування, про подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на момент звільнення за неохоплений раніше поданими деклараціями період та за 2017 рік у визначеному законодавством порядку.

Керівниками відділів виконавчого апарату обласної ради та уповноваженою особою фактів конфлікту інтересів та корупційних ризиків у діяльності працівників виконавчого апарату не виявлено.

З метою недопущення (запобігання) виникнення корупційних ризиків з боку начальників відділів здійснювався систематичний, всебічний, об’єктивний контроль шляхом перевірки роботи працівників відділів.

Також з метою запобігання виникнення цього ризику керівникам відділів на апаратних нарадах наголошувалось на безумовному дотриманні вимог антикорупційного законодавства при виконанні посадових обов’язків, надавалась практична допомога з боку безпосередніх керівників посадових осіб в реалізації поставлених завдань.

Працівники відділу правового забезпечення та кадрової роботи, а також уповноважена особа постійно ознайомлювали та надавали роз’яснення норм чинного антикорупційного законодавства на вимогу керівників обласної ради, посадових осіб виконавчого апарату обласної ради та депутатів обласної ради.

Для працівників виконавчого апарату обласної ради та депутатів обласної ради проведено навчання із вивчення та роз’яснення антикорупційного законодавства, у тому числі Закону України «Про запобігання корупції», а також щодо недопущення виникнення та врегулювання конфлікту інтересів.

Виконавчим апаратом Сумської обласної ради було вжито організаційних та практичних заходів щодо виконання статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», у результаті чого посадовими особами місцевого самоврядування виконавчого апарату обласної ради, в тому числі і тими особами, які припинили виконання функції держави або місцевого самоврядування, своєчасно подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік.

Протягом року на офіційному веб-порталі (сайті) Сумської обласної ради  у рубриці «Запобігання проявам корупції»  постійно оприлюднювалася інформація щодо запобігання корупції, в тому числі поповнювалися та систематично оновлювалися антикорупційні матеріали рубрики.

Забезпечено функціонування механізмів зворотного зв’язку з громадськістю щодо повідомлень про факти корупційних правопорушень шляхом функціонування існуючої постійно діючої електронної поштової адреси для повідомлень: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , інформацію про яку розміщено у розділі «Запобігання проявам корупції».

У жовтні 2017 року Національним агентством з питань запобігання корупції для державних службовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування Сумщини та депутатів обласної ради проведено одноденний семінар-тренінг «Законодавство про конфлікт інтересів та інші обмеження щодо запобігання корупції».

         Сумської обласною радою 24.11.2017 прийнято рішення «Про утворення комісії з оцінки корупційних ризиків». Метою діяльності утвореної комісії є оцінка корупційних ризиків у діяльності Сумської обласної ради за критеріями ймовірності виникнення ідентифікованих корупційних ризиків та наслідків корупційного правопорушення чи правопорушення, пов’язаного з корупцією, у рамках підготовки Антикорупційної програми обласної ради на 2018 рік, а також під час її періодичного перегляду.

За 2017 рік посадові особи виконавчого апарату обласної ради до відповідальності за здійснення корупційних правопорушень не притягувались.

За звітний період нормативно-правові акти обласною радою не приймались, внутрішній аудит виконавчого апарату обласної ради в частині дотримання вимог антикорупційного законодавства не проводився.

Керівниками обласної ради та відповідними начальниками відділів виконавчого апарату обласної ради суб’єктам звернення до виконавчого апарату обласної ради надавалась своєчасна достовірна, у повному обсязі інформація, яка підлягає наданню відповідно до законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про звернення громадян».

Так, протягом звітного періоду у виконавчому апараті обласної ради було опрацьовано 74 запити на надання публічної інформації та 272 звернення громадян.

Протягом 2017 року діяльність виконавчого апарату Сумської обласної ради була спрямована на ефективну та безумовну реалізацію норм Закону України «Про запобігання корупції» та пов’язаних із цим Законом підзаконних нормативно-правових актів.

 

 

Уповноважена особа з питань

запобігання та виявлення корупції

у виконавчому апараті обласної ради                                        О.І.Донцова

 

Останнє оновлення на Середа, 06 лютого 2019, 14:42

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top