telegram Facebook Twitter Youtube

Офіційний вісник Сумської обласної ради №1 за лютий 2011 року

ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ СУМЩИНИ СТАНЕ КРАЩИМ, ЯКЩО ОБ’ЄДНАЄМО ЗУСИЛЛЯ

Шановні представники органів місцевого самоврядування!

Вихід цього номера «Вісника Сумської обласної ради» припав на час, коли минає сто днів з проведення першої сесії обласної ради шостого скликання, на якій було обрано керівництво ради, прийняті перші рішення новообраними депутатами.

Безумовно, сто днів – не той період, за який можна було б звітувати масштабними результатами в роботі. Та скажу відверто: це був час напруженої і злагодженої роботи депутатського корпусу, працівників органів місцевого самоврядування всіх рівнів. Разом з місцевими адміністраціями нам вдалося зробити глибокий аналіз стану справ в усіх галузях, визначити найслабші місця, намітити конкретні заходи для реанімації ситуації. Ми переконалися, що лише разом, спільними зусиллями депутатів, органів виконавчої влади та громадськості зможемо забезпечити краще життя наших земляків, закласти надійну основу успішного розвитку місцевих територій.
Вважаю, що на виборах, які відбулися 31 жовтня 2010 року, виборці віддали свої голоси за найдостойніших представників громади. Фаховий склад депутатського корпусу обласної, міських, районних, сільських та селищних рад досить сильний. У переважній більшості і головами рад стали компетентні, досвідчені і наполегливі в досягненні поставленої мети люди. В цьому ще раз переконують і публікації «Вісника», якого ви тримаєте в руках. Про окремих депутатів, голів, про їхній досвід йдеться в цьому випуску видання, про інших будуть розповіді в наступних номерах.

Як голова обласної ради високо ціную той факт, що депутатами стали досвідчені керівники промислових підприємств: В’ячеслав Романов – генеральний директор ВАТ «Сумське НВО ім. М.В.Фрунзе», Володимир Демура – голова правління ВАТ «Горобина», Володимир Криштоп – директор Сумської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Віктор Чигринець – начальник обласного управління лісового господарства, Григорій Кирик – президент концерну «Укрросметал», Євген Чернов – директор шосткинського казенного заводу «Імпульс» та інші. Всі вони працюють з повним навантаженням, забезпечують роботою і заробітною платою трудові колективи, активно наповнюють коштами місцеві бюджети. В галузі агропромислового комплексу ефективно трудяться Володимир Зубко – директор приватного сільськогосподарського підприємства «Комишанське» Охтирського району, Олексій Картавий – директор ПрАТ «Агрофірма «Мрія» Конотопського району, Григорій Поляков – директор ВКФ «Агропромцентр», Валерій Волков – голова правління СГК «Ярославна» Путивльського району.

Сферу охорони здоров’я гідно представляють у обласній раді визнані фахівці: Ганна Богданова – заступник головного лікаря обласної дитячої клінічної лікарні, Лілія Неофітна – головний лікар другої обласної психіатричної лікарні, Петро Павлюк – начальник головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації. В освітянській галузі добре відомі імена депутатів Анатолія Васильєва – ректора Сумського державного університету, Анатолія Єпіфанова – ректора Української академії банківської справи, Олександра Курка – ректора Глухівського національного педагогічного університету ім. О.Довженка, Олександра Удодіка – директора Лебединського медичного училища ім. професора М.І.Сітенка та інших.

Чимало в списку депутатів прізвищ успішних підприємців, керівників і спеціалістів середньої ланки. Більшість з названих депутатів обрана в мажоритарних округах. Їх добре знають виборці, довіряють відстоювати в обласному «парламенті» їхні інтереси. Обранці ж в свою чергу обізнані з проблемами «місцевого масштабу», що дозволяє їм компетентно вирішувати питання жителів села, району на обласному рівні.
Саме такі ділові якості кожного намагалися ми врахувати при формуванні постійних комісій. Адже віддача цих структурних утворень має бути значно більшою. Комісії не можуть бути статистами в підготовці питань на сесії. Вони зобов’язані глибоко вникати в будь-яку проблему, знаходити причини її з’явлення і пропонувати ефективні шляхи її розв’язання. В цьому напрямку й працюють постійні комісії. Скажімо, ще не прийнята програма «Молодь Сумщини», але та кропітка робота над її проектом у комісіях переконує – молодіжні проблеми вдасться вирішити. Комплексна програма, яка незабаром буде прийнята на сесії облради, стане важливою частиною Стратегії розвитку Сумщини до 2015 року. Подібним чином плануємо вирішувати проблеми в медичній, освітній галузях, у системі агропромислового комплексу.
Щоб намічене вдалося реалізувати, прагнемо підвищити відповідальність кожного депутата. Хочемо, щоб він активно працював не лише в постійних комісіях, на пленарних засіданнях ради, а й у повсякденному житті – серед виборців, сповна виконував свою передвиборчу програму. Ділова, консолідуюча позиція депутатів має відіграти об’єднуючу роль у суспільстві. Маємо вже позитивні напрацювання в цьому напрямку. Нещодавно відбулися перевибори громадської ради при облдержадміністрації. Її очолив депутат Володимир Демура. Чільне місце в керівних органах її також відведено депутатам. Головою обласної ради профспілок знову обрана Валентина Єсепчук, людина, яка вболіває за громадські справи, наполегливо відстоює інтереси жителів краю, належно співпрацює з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Новим керівником регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад у Сумській області обрана Надія Масалітіна, Садівський сільський голова, що в Сумському районі. Сподіваюся, що з її приходом, з нашою допомогою ця громадська організація запрацює результативніше.

Представників перерахованих громадських формувань в обов’язковому порядку будемо запрошувати на сесії, засідання профільних постійних комісій з тим, щоб вони брали активнішу участь у обговоренні проектів наших рішень, вносили свої пропозиції. Як голова ради обіцяю, що жодна ділова пропозиція громадськості не залишиться поза увагою депутатів.

Намагаємося вести діалог з усіма політичними силами, з кожною партійною фракцією. Наша позиція чітка: відійти від політичних питань, а всім, незважаючи на партійні кольори, пріоритетом у роботі визначити забезпечення стабільного соціально-економічного розвитку Сумщини.

При підтримці депутатського корпусу на території області відроджується промислове виробництво, зокрема, цукрова та хімічна галузі, агропромисловий комплекс, впорядковуються сільські території. Переконавшись у позитивних змінах, все сміливіше та з більшим бажанням у регіон приходять інвестори.

Можна впевнено прогнозувати, що ми стоїмо на порозі радикальної реформи організації місцевого самоврядування. Час вимагає законодавчого визначення статусу територіальної громади, встановлення права органів місцевого самоврядування всіх рівнів мати свої виконавчі апарати, чіткішого розподілу сфер компетенції та повноважень між органами місцевого самоврядування різного рівня та органами державної влади. А тому прийняття нового Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», безумовно, стане суттєвим кроком на шляху зміцнення правової основи місцевого самоврядування.

Враховуючи обмежені можливості місцевих бюджетів, перед сільськими територіальними громадами постійно постає питання пошуку шляхів залучення додаткових фінансових ресурсів для інвестування коштів у розбудову соціальної інфраструктури. Одним із можливих напрямків цієї роботи є участь громад у різноманітних грантових програмах. Позитивний досвід є. Про нього йдеться в окремих публікаціях цього «Вісника». Низький рівень життя в сільській місцевості характеризується не тільки низькими доходами, а й незадовільним станом соціальної інфраструктури – надання медичних та освітніх послуг, забезпечення населення якісною питною водою і таке інше. Розв'язання цих питань, як підтверджує досвід, можливе за умови активного залучення самих громад до вирішення власних проблем і, перш за все, до визначення пріоритетів власного розвитку. В реалізації цього ми будемо максимально сприяти і допомагати. Адже діяльність тих громад, що зробили реальні кроки до поліпшення якості життя, є прикладом для інших. У майбутньому вони стимулюватимуть до активнішого залучення зовнішніх інвестицій саме на рівень сільської територіальної громади. Цю роботу потрібно продовжувати, а про її результати, сподіваюся, працівники представницької гілки влади області дізнаються з наступних випусків «Вісника Сумської обласної ради».

Щоб наше спільне з вами видання було змістовнішим, повніше наповнювалося актуальними інформаційними матеріалами, пишіть нам, діліться власним досвідом, розповідайте про кращих депутатів, голів рад, про вміння долати тимчасові проблеми та негаразди.

З повагою

Геннадій Михайленко,
голова Сумської обласної ради

Завантажити Вісник Сумської обласної ради №1 за лютий 2011 року у форматі .pdf

Останнє оновлення на П'ятниця, 17 липня 2020, 13:28

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення