«Дивосвіт» розширює свої кордони

Яскраві постановки за класичними і авторськими творами, театральні експерименти, яскраві емоції, позитивні відгуки в інтернеті – все це мало змогу переглянути журі районного відкритого фестивалю-конкурсу акторської майстерності «Дивосвіт», що проходив цього року дистанційно в Ямпільському районному центрі культури та дозвілля.

Полинути у світ театру, спробувати себе в ролі актора і навіть інколи відеооператора мали  можливість 54 учасники фестивалю: колективи театральних жанрів та окремі виконавці. Дуже приємно, що в цьому році участь у конкурсі брали театрали не лише з Ямпільського району та Дружбівської ОТГ, а й з Грунської та Чернеччинської ОТГ, Глухівського, Охтирського, Буринського, Конотопського, Путивльського районів нашої області.

Оцінювало конкурсні виступи журі у складі ямпільчан: начальника відділу культури, молоді та спорту районної державної адміністрації Олександра Рябухи, директора та художнього керівника районного центру культури та дозвілля Любові Гарбузенко та Олександра Кузьменка, культорганізатора та методиста цього ж закладу Романа Давиденка та Людмили Жадан, викладача Ямпільської районної дитячої музичної школи Єлизавети Соларьової, директора централізованої бібліотечної системи Лариси Погребнової.

Конкурсна програма проводилася в двох номінаціях і за віковими категоріями. Виступи конкурсантів оцінювалися за 5-ти бальною системою у кожній номінації за наступними критеріями: рівень акторської майстерності та сценічної культури; відповідність сценічного костюму та декорацій тематичному образу твору; художній рівень та відповідність створення сценічних образів режисерському задуму; музичне та сценічне оформлення.

Переглянувши конкурсні роботи, журі визначило переможців.

У номінації «Актор–аматор» вікової категорії від 6 до 17 років включно (шкільний вік) І місце вибороли Оксана Романченко з Воздвиженського СБК (керівник Лариса Омельченко) та Олександра Ткаченко з Дружбівського МПК Дружбівської ОТГ (керівник Ірина Ткаченко). ІІ місце – учениця театрального класу КЗ Ямпільська районна дитяча музична школа (керівник Єлизавета Соларьова) Анастасія Гарбуз, учениця Ямпільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 (керівник Лариса Іллютченко) Яна Клименко та вихованка Дружбівського МПК (керівник Ірина Ткаченко) Ангеліна Істоміна. ІІІ місце журі віддало вихованцю студії акторської майстерності «Арт Основа» Ямпільського РЦКД (керівник Роман Давиденко) Владиславу Кузьменку та учню театрального класу КЗ Ямпільська районна дитяча музична школа (керівник Єлизавета Соларьова) Кирилу Конику.

У номінації «Аматорський театральний колектив» вікової категорії від 6 до 17 років включно (шкільний вік) І місце зайняв колектив учнів театрального класу школи КЗ Ямпільська районна дитяча музична школа (керівник Єлизавета Соларьова), ІІ місце - колектив учнів театрального класу школи КЗ Ямпільська районна дитяча музична школа (керівник Єлизавета Соларьова), ІІІ місце – театр «Вектор» Дружбівського МПК Дружбівської ОТГ (керівники Тетяна Кабанова та Ірина Ткаченко).

У номінації «Актор–аматор» вікової категорії від 17 років і старше І місце здобула вихованка Путивльського РБК (керівник Тетяна Сичевська) Валерія Слободенюк. Другою була вихованка Ямпільського РЦКД (керівник Олександр Кузьменко) Єлизавета Петракова. Третє місце розділили Зінаїда Рожченко з Ямпільського РЦКД (керівник Олександр Кузьменко) та преставник Шатрищенського СБК (керівник Наталія Гнєушева) Іван Павшок.

У номінації «Аматорський театральний колектив» вікової категорії від 17 років і старше І місце вибороли театральний колектив «Два веселі куми» Конотопського МБК «Зоряний» (керівник Сергій Завалій) та драматичний колектив КЗ Некрасівського СБК Глухівського району (керівник Віктор Гаркавий). Другим був театральний колектив «Асорті» КЗ Охтирського міського центру культури і дозвілля (керівник Світлана Корнієнко). А ось третє місце розділили учасники любительського об’єднання «Для тих кому за…» Усоцького СБК (керівник Наталія Лебедевич) та театральний колектив «Ілюзія» Журавської філії Дружбівського МПК (керівник Віра Шаповалова).

Відзнаки «Наймолодший учасник конкурсу» були удостоєні Анна Лебедевич (Усоцький СБК), Карина Суржик (Прудищенський ОДР), Ліза Чумак (Прудищенський ОДР). Нагороду за «Кращий авторський твір» отримали Надія Демешко (Прудищенський ОДР), Тетяна Бабрович (Імшанський СК), Євген Ковальов (Степненський СБК). Окрему відзнаку за «Оригінальну інтерпретацію твору» отримав ляльковий театр Усоцького СБК.

Подяки за участь у відкритому районному фестивалі-конкурсі акторської майстерності «Дивосвіт» оголосили Зразковому аматорському театру Буринського РБК та Народному драматичному колективу «Український водевіль» Чернеччинського СБК.

Переможці конкурсу отримали грамоти та пам’ятні відзнаки, а всі учасники - дипломи.

 

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Середа, 15 липня 2020, 16:20

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради