«Козацькі забави» на Ямпільщині

Славна добрими і героїчними традиціями Українська земля. Її сини – запорізькі козаки навіки увійшли до скарбниці пам’яті українського народу. Ми, їх нащадки, свято шануємо і примножуємо козацьку славу. І доказом, що сучасні козаки – гідні, відважні та мужні, стало справжнє свято - патріотичний культурно-спортивний проект «Козацькі забави».

Організатори заходу: відділ культури і туризму Ямпільської райдержадміністрації, Ямпільський районний центр культури та дозвілля, Грем’яцький сільський клуб, Воздвиженька сільська рада - долучили до проведення свята майже всіх жителів Грем’ячки та сусідніх громад. Вони оформлювали козацькі курені, влаштовували ярмарок страв козацької та української кухні та просто вболівали за команди козаків.

До села з’їхалися команди та глядачі з різних куточків Ямпільського району та гості краю, аби стати свідками насиченого традиціями святкового дійства. Цього року в змаганнях узяли участь команди з Ямполя - «Поліський сокіл», Свеси - «Браття і сестри», Імшани - «Моторні імшанці», Воздвиженського - «Козацький дух» та Грем’ячки - «Козацька воля».                          

Козаки змагалися у спритності та силі. Їм довелося долати естафету, стріляти з лука, кидати сокиру на влучність, рубати та пиляти колоди, перетягувати канат, тягти віз і, навіть, стрибати у мішку. А козачки, в свою чергу, розважали народ танцями та піснями. Майстрині кулінарії біля розкішних куренів варили козацьку юшку і пригощали всіх бажаючих кулешем, солодощами та горілкою!

Саме в переддень свята Козаків усіх присутніх у Грем’ячці привітали голова районної ради Ольга Губар, перший заступник голови районної державної адміністрації Віталій Бойко, секретар Воздвиженської сільської ради Ганна Куртова.

Поки журі підбивало підсумки змагань, для всіх присутніх дарували свої виступи учасники аматорської творчості Ямпільщини та групи підтримки команд-учасників проекту «Козацькі забави».

Після напруженої боротьби 1 місце посіла команда з с. Гремячка «Козацька воля», 2 місце – «Поліський сокіл» (смт Ямпіль), третіми були «Браття і сестри» (смт Свеса). Усі команди отримали кубки, грамоти та грошові премії.

Головними партнерами культурно-спортивного проекту «Козацькі забави» стали Державне підприємство «Свеське лісове господарство» та Дочірнє підприємство «Ямпільський агролісгосп»,. Саме вони створили призовий фонд свята.    Також гарним сюрпризом для команд стала спеціальна премія від Ямпільської районної ради за краще оформлення куреня, яку отримала команда «Поліський сокіл» (смт Ямпіль).                       

Уже гарною традицією стало в атмосфері азарту, веселого настрою, згуртованості і дружби святкувати Козацьке свято. Це ще раз підкреслило, що козацькому роду нема переводу.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради