«Дивосвіт» - фестиваль-конкурс акторської майстерності на Ямпільщині підбив підсумки

Яскраві постановки за класичними і авторськими творами, театральні експерименти, дивна атмосфера відвертості, щирості, доброзичливості, взаємовиручки, творчості і натхнення – все це результати V відкритого районного фестивалю-конкурсу акторської майстерності «Дивосвіт», що відбувся в Ямпільському районному центрі культури та дозвілля.

Полинути у світ театру, спробувати себе в ролі актора мали можливість 30 колективів театральних жанрів та окремих виконавців з різних куточків нашого району.

Конкурсна програма проводилась у двох номінаціях: “Актор-аматор” та“Аматорський театральний колектив” за віковими категоріями від 6 до 17 років (шкільний вік) та від 17 років і старше. Оцінювало конкурсні виступи журі у складі працівників закладів культури на чолі з начальником відділу культури і туризму Ямпільської райдержадміністрації Олександром Рябухою за 5-ти бальною шкалою у кожній номінації. Було означено такі критерії: рівень акторської майстерності та сценічної культури, відповідність сценічного костюму та декорацій тематичному образу твору, художній рівень та відповідність створення сценічних образів режисерському задуму, музичне та сценічне оформлення.

Переглянувши конкурсні роботи та врахувавши критерії, журі визначило переможців. Так, у номінації «Актор–аматор» вікової категорії від 6 до 17 років перемогу здобула вихованка студії акторської майстерності «АртОснова» Ямпільського РЦКД Катерина Савченко (керівник Роман Давиденко). Другими були учениця театрального класу КЗ «Ямпільська районна дитяча музична школа» Поліна Сокоренко (керівник Єлизавета Соларьова) та вихованка Свеського Палацу культури Катерина Шевченко (керівник Світлана Рогова). Третє місце розділили вихованка Білицького сільського клубу Єва Малєвська (керівник Тетяна Старовойт) та учень театрального класу КЗ «Ямпільська районна дитяча музична школа» Владистав Кузьменко (керівник Альона Петракова).

У номінації «Аматорський театральний колектив» вікової категорії від 6 до 17 років перемогу святкував колектив учнів театрального класу КЗ «Ямпільська районна дитяча музична школа» та його керівник Єлизавета Соларьова. Перше місце у дітей за виконання фрагменту вистави «Пеппі довга панчоха». ІІ місце - за учнями, які представили фрагмент вистави «Муха-Цокотуха». І нарешті третіми були виконавці ролей у фрагменті вистави «Як Баба Яга дочок заміж видавала».

У номінації «Актор–аматор» вікової категорії: від 17 років перше місце не присудили нікому. Другим був вихованець Білицького сільського клубу Дмитро Фесенко (керівник Тетяна Старовойт). Третє місце розділили вихованці Наталії Лебедевич з Усоцького СБК Олена Колеснікова та Віктор Шматок.

У номінації «Аматорський театральний колектив» вікової категорії від 17 років і старше перемогу здобув аматорський драматичний гурток «Вишиванка» Княжицького СБК (керівник Ірина Шкондик), який порадував присутніх фрагментом з вистави «Свадьба в Малиновке». «Кайдашева сім’я» аматорського драматичного колективу Білицького сільського клубу (керівник Тетяна Старовойт) оцінена «сріблом». І нарешті третє місце посіли аматори театрального гуртка «Жайвір» Чуйковської філії Дружбівського МПК Дружбівської об’єднаної територіальної громади (керівник Ірина Ткаченко) за мініатюру «Круїз».

Усім конкурсантам вручено дипломи за участь. Переможці нагороджені грамотами та подарунками. Глядачі, на деякий час ставши учасниками театрального дійства, отримали величезну насолоду від роботи талановитих аматорів. Щирі слова подяки були адресовані всім керівникам, батькам, учасникам та організаторам п’ятого районного фестивалю-конкурсу акторської майстерності «Дивосвіт».

Також читайте:

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради