На Ямпільщині вивчають гончарство

28 вересня 2018 року на базі Ямпільського районного краєзнавчого музею відбулося наукове вивчення та дослідження традиційного промисла поліського краю. Співробітники Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв знайомились із гончарством Ямпільщини. Єдине місце, де  воно виникло і розвивалось, село Шатрище. Цьому сприяли запаси високоякісної гончарної глини і технології виготовлення глиняних виробів. Підтвердженням вищезазначеного є збережені до сьогоднішнього дня назви вулиць  населеного пункту «гончарівка», «глейки» та  прізвища Гончаревські. 

Директор музею Олена Тахтай розповіла про причинно-наслідкові тенденції гончарної справи,  характер та спеціалізацію виробництва. Гончар Григорій Негода провів майстер-клас із виготовлення глиняного посуду та ознайомив присутніх з його технологічним процесом.

Учасники дослідження побували в селі Шатрище та відвідали гончарні місця: діючий глиняний кар’єр, вулицю Гончарівку, де жили і побутували гончарі-посудники, та місцину гончарів-цеглярів, завітали до оселі гончара, споглядали збудоване ним горно.

Також читайте:

Про проведення спільного засідання постійних комісій

17.10.2019 року об 11-00 (у кімн. 38 ІІІ поверх обласної ради) відбудеться спільне засідання постійних комісій обласної ради: з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва та з питань житлово-комунального та дорожнього господарства, будівництва, архітектури та надзвичайних ситуацій, енергоефективності та енергозбереження  з питання: «Про проект програми розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення Сумської області на 2019-2023 роки».

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube