На Ямпільщині районними координаторами Сумського обласного ресурсного центру громад проведено семінар-тренінг

У рамках спільного Проекту Європейського Союзу та програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» районними координаторами Сумського обласного ресурсного центру громад Тетяною Харченко та Анатолієм Молошним проведено інформаційний семінар-тренінг з представниками громадських організацій Ямпільського району, керівництвом району, представниками органів місцевого самоврядування.

У вступному слові керівництво району наголосило, що влада і громади в Україні не мають достатньо можливостей для спільного планування, узгодження бюджету та реалізації місцевих стратегій розвитку. Такі обмежені можливості створюють ситуацію, за якої місцевим пріоритетам розвитку надається недостатньо уваги і ресурсів; рівень бідності залишається високим, умови життя місцевого населення продовжують погіршуватися, а негативні соціальні тенденції часто залишаються без уваги. Найважливішим є те, що проектний підхід дозволяє реалізувати ініціативи, пріоритетність та важливість яких визначається самою громадою, самими мешканцями населених пунктів.

Тетяна Харченко розповіла присутнім про результати та досвід реалізації мікропроектів громад області за напрямками, що підтримуються Проектом ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" в Сумській області. Анатолій Молошний представив досвід впровадження проектів з інноваційного енергозбереження в Сумській області в рамках МРГ-2 та МРГ-3 та з реалізованими  мікропроектами з використання відновлювальних джерел енергії в рамках Проекту МРГ.

Учасники семінару-тренінгу дійшли думки, що проект  "Місцевий розвиток, орієнтований на  громаду" має  важливе значення для налагодження дієвої співпраці між виконавчою владою, органами місцевого самоврядування і громадами та згуртування населення для вирішення актуальних питань забезпечення життєдіяльності територіальних громад. Він має на меті формування самосвідомості та самодостатності місцевих громад шляхом проведення відкритого діалогу між членами громади, заохочення соціальної активності, визначення колективного бачення майбутнього та впровадження спільних ініціатив щодо розвитку громади.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради