День пам’яті жертв голодоморів на Роменщині

Роменщина вшанувала пам’ять безвинно убієнних голодом у роки тоталітарного більшовицького режиму.

Керівники району взяли участь у меморіальних заходах у селі Малярівщина Перехрестівської сільської ради та у селі Волошнівці. У своїх виступах вони назвали страшні цифри загиблих від голоду українців, закликали присутніх свято берегти пам’ять про мільйони жертв, які ніколи не розквітнуть новим прекрасним життям. Знищувався генотип нації – здібні, талановиті, працьовиті, здорові духом і тілом українці. Ми мусимо пам’ятати гіркий досвід минулого, щоб ніколи в Україні не повторилися страшні жахіття голоду і людиноненависництва.

У с. Волошнівка на мітингу-реквіємі «Запали в душі свічу скорботи» до жителів звернулися сільський голова, директор навчально-виховного комплексу. Учні зачитали трагічні рядки свідчень про непоправні втрати від штучного голоду - загибель кращих синів і дочок українського народу. Заупокійну літію за душами безвинно убієнних жертв голодоморів в Україні відслужив настоятель Свято-Покровської церкви протоієрей Петро.

Роменщина приєдналася до загальнонаціональної хвилини мовчання та Всеукраїнської акції «Запали свічку пам'яті». До пам’ятних знаків лягли квіткові композиції на знак невмирущої народної пам’яті.

Цього дня в усіх селах району відбулися молебні, меморіальні заходи, в закладах культури проведено години пам’яті, інформаційні години, в музеях району організовано виставки документальних та інформаційних матеріалів.

Також читайте:

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради