Роман Бублик: «Процес децентралізації та об’єднання територіальних громад не має зворотного шляху»

На цьому наголосив голова Охтирської районної ради Роман Бублик під час зустрічі з активом села Мала Павлівка.

Зустріч відбулась у рамках інформаційної компанії проекту «Співпраця місцевої влади і громадських організацій. Просування добрих практик», в якому Охтирщина бере активну участь, та мала на меті інформування представників громади про процес децентралізації та об’єднання громад.

«Багато проблем місцевого значення не вирішуються через відсутність повноважень та фінансових ресурсів в органах місцевого самоврядування. Але ситуацію можна докорінно змінити, об’єднавшись в сильні та спроможні ради», - наголошує Роман Юрійович.

У ході спілкування було розглянуто питання фінансової децентралізації та її наслідки для територіальних громад району, можливості налагодження співробітництва громад для розв’язання проблемних питань на селі, механізми державної підтримки регіонального розвитку.

Учасники зустрічі прийшли до висновку, що лише активна самоорганізація сіл є дієвим рецептом захисту своїх інтересів кожного населеного пункту у незворотних процесах формування об’єднаних громад. Саме так можливо реалізувати демократичний принцип добровільності при формуванні спроможних громад та досягти більшого розвитку для своєї громади. 

Натомість, самому ж процесу об’єднанню в Малій Павлівці заважає брак інформації, тож керівник району дав доручення посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу з цього напрямку в регіоні.

«Для більшості учасників інформація була новою, сьогодні ми розвінчували страхи людей, що базувалися винятково на недостовірній інформації», - розповів Роман Юрійович.

Цього дня серед учасників заходу розповсюджено інформаційні матеріали «Децентралізація влади передбачає», «Знання про реформу, які ти повинен знати, або як відбувається перебудова системи влади в Україні» та «Майбутня Комишанська територіальна громада - це …». Такі ж матеріали передані в усі сільські заклади та підприємства. 

Також читайте:

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради