Лебединський народний самодіяльний театр «Орфей» відзначив своє перше 105-річчя

Відзначив своє 105-річчя народний самодіяльний театр «Орфей» Лебединського районного будинку культури, а також 50-річчя з дати присвоєння йому звання «народного».

Нинішній колектив театру привітали представники районної влади, колеги – працівники закладів культури району і учасники колективів художньої самодіяльності, численні прихильники і шанувальники мистецтва та журналісти.

Від імені керівництва району з ювілейними датами театралів поздоровили заступник голови районної ради Світлана Горошко та перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Лихина. Вони наголосили на тому, що робота актора вимагає дуже багато сил та енергії, адже потрібно буквально перевтілюватися в героя, якого зображуєш на сцені, достовірно передаючи глядачам почуття й переживання, які хотів відобразити автор драматичного твору.

Особливо велику подяку за роботу було висловлено керівнику та режисеру народного театру «Орфей» Миколі Корсуну. За високопрофесійний рівень театралів, що неодноразово відзначався на районному та обласному рівні, він був відзначений Почесною грамотою Міністерства культури України. Нагороду вручила Оксана Лихина. Крім того, почесні грамоти від керівництва району отримали майже всі актори народного театру.

«Орфей» є одним з найстаріших театрів Сумщини. Він розпочав свою творчу діяльність у квітні 1923 року, коли група любителів сценічного мистецтва об’єдналися в драматичний гурток при Лебединському районному будинку культури. З часом гурток виріс у великий театральний колектив. Його фундаторами були Андрій Лубенський, Іван Хомутинніков, Лідія Джеріна, Гаврило Біда, Михайло Ащеулов, Раїса Сорокіна, Євген Жук, подружжя Козикіних, Сизоненків, Зубків, Лапонових. Переживши лихоліття війни, 1 жовтня 1968 року колектив «Орфею» отримав довгоочікуване визнання: звання «самодіяльний народний».

За період свого існування театр очолювало більше, ніж 19 режисерів. Досить тривалий час, із 1948 до 1965 року, керував колективом Андрій Лубенський. З 1966 до 1973 року його очолював Микола Симоненко. Не можна не згадати Раїсу Сорокіну. Старожили колективу також пам’ятають режисера Геннадія Колобова. З 1994 року театром керувала Лідія Колтунова.

Нині керівником є досвідчений професіонал, фанат своєї справи, один із провідних акторів та корифеїв театрального мистецтва Лебединщини – Микола Корсун. Він разом з героями вистави проживає усі події, коригує всі репліки, працює над образами і декораціями, сценарієм, враховуючи кожну дрібницю створює загальну картину постановки. За значний внесок у створення духовних цінностей та високу професійну майстерність Микола Корсун неодноразово нагороджувався грамотами та відзнаками районного, обласного і всеукраїнського рівня.

До слова його запросила ведуча заходу Марина Зініна. Микола Прокопович зазначив, що театр «Орфей» є великою і дружною родиною, яка разом створює образи, костюми й декорації. Крім того, продовжувачем його досвіду є також дитячий колектив «Супутник», який уже теж має значні досягнення і визнання. Згадав він і про історію театру, і про режисерів, акторів та всіх, хто був причетний до роботи над постановками в різні роки. Режисер подякував усім колегам, шанувальникам, друзям за порозуміння, підтримку та співпрацю.

Акторів театру «Орфей» щиро привітала начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Ганна Богомаз. Вона наголосила на тому, що суспільство має розуміти важливість та вагомість театрів, адже вони сприяють вихованню нації. З нагоди ювілейних дат Ганна Володимирівна відзначила членів театральної трупи почесними грамотами і подяками відділу культури і туризму.

Вітальні слова та пам’ятні подарунки колективу народного самодіяльного театру «Орфей» від старших колег передала методист Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв Олеся Клановець. А прихильність акторському таланту місцевих митців та численні побажання висловила заступник директора з навчально-виховної роботи Лебединського педагогічного коледжу Ольга Магаляс.

Урочиста частина продовжилась приємним спілкуванням між гостями, яких «орфеївці» запросили на чаювання зі святковим тортом.

Також читайте:

Новини місцевих рад

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради