Лебединська ОТГ – у межах нинішнього району?

В актовій залі Лебединського медичного училища ім. проф. М.І. Сітенка у форматі «круглого столу» відбулася зустріч, на якій обговорювалося питання створення Лебединської об’єднаної територіальної громади.

У розмові взяли участь заступник голови Сумської облдержадміністрації Микола Подопригора, представники Офісу реформ регіонального відділення Асоціації міст України та Сумського центру розвитку місцевого самоврядування, зокрема його директор Олександр Хоруженко, голова районної ради Василь Калита, голова райдержадміністрації Віктор Химич, міський голова Олександр Бакликов та сільські голови Лебединського району.

Відкрив захід Лебединський міський голова Олександр Бакликов. Він подякував усім присутнім за те, що вони прибули на зустріч і закликав обговорити проблеми створення єдиної громади.

Заступник голови Сумської облдержадміністрації Микола Подопригора у своєму виступі зауважив, що створення ОТГ є основою реформи децентралізації в Україні. Держава матеріально заохочує громади видатками на їх розвиток, тому Лебединщині важливо якнайшвидше включитися в цей процес, щоб не втрачати можливості отримати додаткові кошти.

Директор Сумського центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Хоруженко навів приклади ефективного вирішення проблем об’єднаних громад. Зокрема було продемонстровано відеоролик про капітальний ремонт дороги в селищі Хотінь Сумського району, яке стало центром Хотінської ОТГ.

Сільські голови Лебединського району активно включилися в обговорення. Висловлювалися різні думки щодо доцільності створення ОТГ. Найбільше очільників сільських рад хвилювало питання механізму розподілу коштів загального бюджету громади. Також було порушено таку болючу проблему сіл, як незадовільний стан автодоріг. Турбувало сільських голів і питання надання послуг з охорони здоров’я населенню віддалених сіл в умовах ОТГ та реформування галузі освіти. Майже кожен з присутніх висловив свою думку.

Наприкінці зустрічі Олександр Бакликов подякував усім за участь в діловій конструктивній розмові та висловив сподівання, що Лебединську ОТГ буде створено в межах нинішнього району.

Також читайте:

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради