Депутати Лебединської райради проти перейменування заповідника «Михайлівська цілина»

Про це йшлося на останній сесії Лебединської районної ради, яка відбулася 5 квітня.

Депутати районної ради висловили стурбованість ситуацією, яка склалася у зв’язку з опублікованим у регіональній газеті «Сумщина» від 23 лютого матеріалом про ініціативу групи осіб щодо перейменування відділення «Михайлівська цілина» Українського степового природного заповідника НАН України у «Козацький степ Петра Калнишевського».

Територіальна громада Катеринівської сільської ради, на території якої розташована «Михайлівська цілина», на початку березня провела громадські слухання з цього питання. Сільська громада виступила проти такого надуманого і необґрунтованого перейменування.

На проведених у Катеринівці загальних зборах співробітників відділення «Михайлівська цілина» Українського степового природного заповідника НАН України його учасники також одноголосно прийняли рішення не змінювати назву заповідника «Михайлівська цілина». Депутати Лебединської районної ради підтримали позицію громади Катеринівської сільської ради та трудового колективу заповідника.

Відділення «Михайлівська цілина» Українського природного степовогозаповідника НАН України носить свою назву майже 90 років. Під цією назвою природний заповідник «Михайлівська цілина» відомий як в Україні, так і в інших країнах світу (США, Канада, Франція, Японія, Бельгія, Німеччина та ін.). Про «Михайлівську цілину» опубліковано більше 400 наукових праць, підготовлені буклети, листівки, альбоми, мапи. Під цією назвою природний заповідник «Михайлівська цілина» вивчають у навчальних закладах різних рівнів акредитації.

Історична постать останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського не пов’язана з Катеринівкою і Лебединщиною.

Враховуючи думку громади, вважаючи перейменування «Михайлівської цілини» недоцільним, депутати районної ради одноголосно підтримали відповідне звернення до голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Клочка, голови Сумської обласної ради Володимира Токаря, Департаменту екології та охорони природних ресурсів облдержадміністрації щодо недопущення перейменування відділення «Михайлівська цілина» Українського степового природного заповідника Національної Академії Наук України в «Козацький степ Петра Калнишевського».

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради