«Круглий стіл» до Всесвітнього дня сільських жінок у Лебединському районі

15 жовтня 2008 року Генеральна Асамблея ООН на черговому засіданні прийняла рішення про запровадження нового свята – Всесвітнього дня сільських жінок - для привернення уваги до проблем жінок, що проживають у сільській місцевості.

Напередодні цієї дати у Лебединському районному будинку дитячої та юнацької творчості було проведено «круглий стіл» не тему: «Розширення прав і можливостей сільських жінок як запорука успішного суспільства». До обговорення долучилося 16 представниць із сільських рад району, різних професій та віку. У заході також узяли участь: керівники району, начальники управління соціального захисту населення Любов Білокобильська й відділу культури і туризму Ганна Богомаз, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лариса Грицина.

Голова Лебединської районної ради Василь Калита зазначив, що на сьогодні суспільно-політична активність жінок усе більш зростає, що не може не радувати. Сучасні жінки створюють численні громадські організації та фонди, регулярно організовують усілякі благодійні акції, марафони та фестивалі, обіймають керівні посади та мають своїх представників на всіх рівнях влади.

У ході «круглого столу» кожна з учасниць коротко представилася і розповіла про власні ініціативи. Досвідом ролі сільської жінки у житті громади поділилась Антоніна Клюс, яка вже не одне скликання поспіль є головою Василівської сільської ради, а також очолює районне відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних голів.

Про реалізацію можливостей сільської жінки через участь у громадській діяльності далі розповіла начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації, депутат районної ради 7 скликання, голова районної спілки жінок Ганна Богомаз.

Приватний підприємець із с. Будилка Світлана Цебро поділилася досвідом започаткування власної справи на селі, де, як всім відомо, існує досить гостра проблема безробіття.

Директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лариса Грицина та начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації, депутат обласної ради 5 і 6 скликань Любов Білокобильська підготували доповідь про гендерну рівність у сім’ї та її перетворення у суспільстві.

У більшості сучасних країн світу сільські жінки відіграють вирішальну і координуючу роль у вирощуванні продовольчих сільськогосподарських культур і в значній частині галузі сільськогосподарського виробництва, тваринництва, птахівництва. Вони не тільки забезпечують свої сім’ї продуктами, водою і енергоносіями, але також беруть активну участь у несільськогосподарській діяльності, що має величезне значення для забезпечення надійних засобів для існування та продовольчої безпеки своїх власних домашніх господарств. Їх турбота по догляду за дітьми, літніми людьми і хворими та немічними - гідні найглибшої поваги!

Увага!

28.05.2020 року о 13.00 у приміщенні обласної ради (3 поверх, кімната 38) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

02.06.2020 року о 10.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 19) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального та дорожнього господарства, будівництва, архітектури та надзвичайних ситуацій, енергоефективності та енергозбереження.

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради