Пам'яті Конотопської битви

9 липня у с. Шаповалівка Конотопського району Сумщина відзначала 357 річницю перемоги в Конотопській битві. Конотопська (або Соснівська) битва була одним з ключових епізодів російсько-української війни 1658–1659 років.

Війська гетьмана Івана Виговського за підтримки військ Кримського ханату змогли відбити атаки московських загарбників і довели, що Україна має право претендувати на самостійність і незалежність.

Святкові заходи розпочались біля пам’ятника «Шаблі», що знаходиться на в’їзді в село. Сюди з’їхалися представники влади, громадськості, політичних сил, духовенства. Від Лебединського району делегацію очолили голова районної ради Василь Калита і голова райдержадміністрації Віктор Химич.

Усіх присутніх зі святом привітали голова Сумської обласної ради Семен Салатенко та заступник голови Сумської облдержадміністрації Микола Подопригора. До вітальних слів також долучився член Меджлісу кримсько-татарського народу, голова благодійної організації «Фонд «Крим»» Різа Шевкієв. Він зазначив, що кримських татар і українців споконвіку об’єднує протидія спільному ворогу і загальна перемога. Тому нашим народам слід завжди триматися разом. Також з поздоровленнями виступили народні депутати України, представник Міністерства регіонального розвитку Оксана Іонова, гетьман Українського козацтва Микола Пантелюк та лідер ПО «Свобода» Олег Тягнибок.

На знак пошани і вираження глибокої вдячності полеглим у битві, офіційні особи та представники громадськості поклали квіти до пам’ятного знаку і святковою ходою вирушили до центру села. Представники духовенства на чолі з архієпископом Сумським та Охтирським єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату Мефодієм провели біля комплексної пам’ятки природи «Козацька Могила» заупокійну літію за загиблими у Конотопській битві гетьманцями. Урочистості завершились у центральному сквері біля пам’ятника гетьману Івану Виговському.

Тут розпочалася святкова програма з виступами кращих вокальних та хореографічні колективів художньої самодіяльності Сумщини, серед яких був і народний аматорський вокальний ансамбль лебединського районного будинку культури «Лебедія» (керівник Сергій Шульов), котрий відзначили дипломом управління культури і туризму Сумської облдержадміністрації та цінним подарунком.

Поряд зі сценою гостинно зустрічало відвідувачів і усіх охочих містечко майстрів. Кожен район представляв себе тут окремими куренями, котрі відтворювали побут справжніх українських осель, прикрашених мистецькими виробами народних умільців. На виставці-ярмарку демонструвалися вироби найрізноманітнішої направленості: вишивка, гончарство, ткацтво, лозоплетіння, різьбярство та ін. Бажаючі могли придбати собі пам’ятні сувеніри й продегустувати справжню українську кухню, стравами якої радо пригощали в куренях. Охочі ж більше довідатися про історію і культуру давнини могли завітати до музею «Історії Конотопської битви 1959 р.» та прийняти участь у «козацьких забавах».

До огляду куренів долучилися й керівники області. Лебединський курінь тепло зустрів їх хлібом-сіллю та атмосферою справжньої української домівки, за що здобув досить схвальні відгуки.

Підготовка до сесії обласної ради

Пленарне засідання 31 сесії Сумської обласної ради відбудеться 20 грудня 2019 року

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube