Розваги справжніх козаків Лебединщини

Уже вп’ятнадцяте у Михайлівці відшуміло щорічне свято «Козацькі розваги», приурочене одночасно Дню Конституції України, Дню молоді та Дню села.

Біля сцени стрункими рядами вишикувались козацькі гурти, що прибули сюди позмагатися за звання найкращих з усього району, і над юрбою залунали звуки Державного Гімну України. За ним прозвучав козацький Гімн, під супровід якого було внесено ікону Божої матері Святої Покрови, козацький прапор і Державний Прапор України.

Далі почалися численні привітання. Зокрема присутні прийняли поздоровлення від заступника голови облдержадміністрації Миколи Подопригори, який вручив Почесну грамоту голови ОДА за значний внесок у соціально-економічний розвиток району директору СТОВ «Промінь» Євгену Коваленку. Голова Лебединської райдержадміністрації Віктор Химич за багаторічну сумлінну працю та з нагоди Дня села нагородив грамотою завідуючу Михайлівською сільською лікарською амбулаторією Любов Іващенко. Голова Лебединської районної ради Василь Калита відзначив грамотою за активну громадську позицію та допомогу у розвитку району голову правління місцевого базового сільськогосподарського підприємства ВАТ Племзавод «Михайлівка».

Також щирі вітання прозвучали від депутата Сумської обласної ради Магомеда Галаєва, депутата районної ради Миколи Зеленського та Михайлівського сільського голови Володимира Білика, котрий нагородив грамотами кращих трудівників села.

Було вшановано пам’ять страчених козаків-мазепинців. Почесні гості поклали квіти до пам’ятного знаку на місці страти тих, хто героїчно наважився протистояти царському свавіллю. А перед початком змагань кожен курінний отаман за старовинним козацьким звичаєм пройшов традиційний ритуал: поцілувати святу ікону, козацький прапор, Державний Прапор України, отримати дозвіл і благословення на участь у іграх у головного районованого отамана та прийняти козацьку присягу. Отець Сергій від православного духовенства благословив усіх на вдалу участь у змаганнях і почалася турнірна частина свята.

Чого тільки не відбувалося навколо святкових куренів, де одночасно зі спортивними змаганнями проходили виставки короваїв та частування всіх охочих українськими стравами: кулешем, узваром, пиріжками та іншими ласощами. У «Козацьких розвагах» для здобуття звання найсильнішої і найспритнішої команди козацькі гурти району перетягували канат, влаштовували естафети, катання на возах... До душі припав усім присутнім конкурс стрільби з пневматичної зброї, котрий уперше влаштувало Лебединське Товариство сприяння обороні.

Паралельно зі змаганнями на загальній сцені створювали святковий настрій аматорські колективи району, перемежовуючи естрадні номери з розважальною програмою. А поряд зі сценою працювали дитячі атракціони та проходили забави для малечі.

Наприкінці свята було підбито підсумки та вручено дипломи й подарунки сільським громадам у різних номінаціях: за кращий курінь, козацьку пісню, козацький куліш тощо. Керівники району вручили призи й відзнаки переможцям спортивних змагань.

Останнє оновлення на Середа, 05 жовтня 2016, 08:56

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради