Година пам’яті у Лебединському краєзнавчому музеї

У Лебединському районному краєзнавчому музеї для відвідувачів було проведено годину пам’яті «Ніхто не забутий, ніщо не забуте…». У заході взяли участь керівники району та ветеран Другої світової війни, учасник бойових дій, Олександр Кутковий.

Ведуча заходу – науковий співробітник музею Світлана Бражніченко нагадала присутнім про страшні події, неповторні втрати та неминучі наслідки Другої світової війни. Розповідь супроводжувалася показом документальних відеоматеріалів про початок війни, формування військових частин та народного ополчення, оборонні бої і людські втрати та про героїзм бійців на фронтах. Чимало щирих слів вдячності прозвучало на адресу тих, хто ціною власного життя відстоював мир та свободу для нас – прийдешніх поколінь, у зверненнях голови райдержадміністрації Віктора Химича і голови районної ради Василя Калити.

На жаль, уже не так багато залишилось живих легенд минулого – ветеранів, тому очільники району бажали їм міцного здоров’я і довголіття. Як закарбувалась війна у власній долі розповів Олександр Васильович Кутковий. Сьогоднішній ветеран, якому на той час ледь виповнилось 18 років, як і сотням тисяч юнаків і дівчат, змушений був узяти до рук зброю і захищати свою Вітчизну. Воював у складі військових формувань Східного, Брянського, Московського, ІІ-го Українського, Балтійського фронтів. Він говорив про те, як розпочалася війна, як вона болем і кров'ю увійшла в кожну сім'ю. Особливо наголошував на тому, що основною запорукою Великої Перемоги на той час було у народу почуття патріотизму і любові до своєї Батьківщини, чого й побажав сучасному поколінню молоді. Крім того, повідомив той факт, що у пам'ять для наступних поколінь передає у фонд районного краєзнавчого музею усі свої нагороди, нагородні листи і зібрання власних спогадів про роки війни. На знак шани, поваги, вдячності від присутніх квіти Олександру Васильовичу вручила начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Ганна Богомаз.

Хвилиною мовчання вшанували усіх захисників, хто загинув під час війни чи помер після неї від тяжких ран.

На завершення гості оглянули виставку, де експоновано елементи озброєння, нагороди, історичні документи та особисті речі безпосередніх учасників бойових дій у Другій світовій війні 1939–1945 років, яка на даний час репрезентується у музеї (автор Едуард Лобода).

Підготовка до сесії обласної ради

Пленарне засідання 31 сесії Сумської обласної ради відбудеться 20 грудня 2019 року

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube