Депутати Лебединщини занепокоєні станом справ у тваринництві

У рамках шостої сесії Лебединської районної ради сьомого скликання 14 червня відбулося засідання постійних комісій з питань агропромислового комплексу, промисловості, транспорту, зв’язку, охорони навколишнього природного середовища та мандатної, з питань регламенту, депутатської етики, законності та адміністративно–територіального устрою, на якому були попередньо розглянуті питання, які вносяться до порядку денного сесії.

Зокрема депутати заслухали інформацію начальника управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Бориса Лубенського про стан роботи з підготовки до збирання врожаю зернових культур в районі.

Детально проаналізувавши вказане питання, Борис Олексійович наголосив, що в Лебединському районі проведена досить велика і непроста робота для отримання урожаю 2016 року. І за відсутності форс-мажорних обставин є можливість зібрати урожай ранніх зернових культур, хоча характер жнивування в нинішньому році буде суттєво складнішим, ніж у минулому. Адже значні опади впродовж квітня і особливо травня місяця викликали бурхливий розвиток не лише наземної вегетативної маси рослин, а і шкодо чинних об’єктів, першу чергу бур’янів і хвороб.

Існує реальна небезпека масового вилягання посівів під час наливу і дозрівання. В таких умовах сільгоспвиробники мають завчасно готуватися до можливих додаткових труднощів та витрат як до початку збирання, під час збирання, так і під час доробки зерна.

При обговоренні цього питання депутати Микола Зеленський, Сергій Древаль, Микола Зимогляд та інші висловили своє занепокоєння з приводу відсутності державної підтримки галузі, яке дає робочі місця на селі і часто є єдиним джерелом доходів громадян, які утримують велику рогату худобу в особистих господарствах. Закупівельну ціну молока від корів населення у розмірі 2,5 грн. за 1 літр депутати назвали насмішкою над сільськими трудівниками, які тяжкою працею утримують тварин, щоб якось вижити в нинішній скрутний час.

Присутні на засіданні очільники Лебединщини Віктор Химич та Василь Калита з цього приводу зазначили, що на рівні району цю гостру проблему вирішити неможливо, оскільки на чисельні звернення районної влади молокопереробні підприємства, які закуповують молоко, не реагують. Встановлення розміру мінімальної закупівельної ціни на молоко потребує законодавчого врегулювання.

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради