Оптимізація закладів освіти та охорони здоров’я Лебединщини – в центрі уваги громадської ради

Відбулося чергове засідання громадської ради при районній державній адміністрації за участі голови районної ради Василя Калити, голови районної державної адміністрації Віктора Химича, міського голови Олександра Бакликова, депутата обласної ради Валерія Чалого та інших.

До порядку денного було внесено всього два питання, досить болючих для нашого району. – щодо реорганізації галузей освіти та охорони здоров’я.

З приводу змін у освітній структурі присутні заслухали інформацію, надану начальником відділу освіти районної державної адміністрації Людмилою Дудченко. До таких змін належать пропозиції щодо реорганізації Боровеньківського та Курганського НВК у заклади освіти І ступеню, а також закриття Гарбузівського НВК, котрий з 2011 року фактично не працює.

Представник громадської ради Валентина Івашина висловила занепокоєння тим, що закриття школи негативно вплине на і без того гірку демографічну ситуацію в селі. Але голова громадської ради Віталій Волощук зауважив, що саме зменшення кількості населення, зокрема дітей, і є причиною змін, які пропонуються відділом освіти. У школах просто немає кому навчатися.

У свою чергу голова районної ради Василь Калита додав, що для надання якісних освітніх послуг у районі варто створити добре обладнані базові школи і організувати підвіз учнів до них. Але для цього, на жаль, належним чином не облаштована інфраструктура, не виділяються кошти на ремонт доріг. Тому єдиний шанс хоч якось зберегти від закриття ті школи, в яких ще є діти, – провести їх реорганізацію.

Про майбутні зміни в галузі охорони здоров’я доповідав головний лікар Лебединської центральної районної лікарні ім. лікаря К. О. Зільберника Владислав Шепіль.

Він зазначив, що в місті ходять чутки про закриття як лікарні в цілому, так і, наприклад, пологового будинку зокрема. Наразі таких заходів не планується, але згідно з постановами Кабінету Міністрів України та наказами Міністерства охорони здоров’я вимагається привести у відповідність до нормативів кількість ліжок в лікарнях та провести оптимізацію лікарняних закладів згідно з новими нормами.

У зв’язку з цим, а також з дефіцитом коштів на утримання галузі охорони здоров’я району, котрий на кінець І кварталу цього року склав майже 2 млн. грн., пропонується провести ряд оптимізаційних заходів. Серед них: закриття деяких фельдшерсько-акушерських пунктів, кадрові ущільнення у відділеннях ЦРЛ, скорочення 23 посад, зменшення кількості ліжок і т.ін.

Також стоїть питання про реорганізацію галузі охорони здоров’я згідно з європейськими стандартами на трирівневу структуру. У цій структурі першим рівнем має стати Центр первинної медико-санітарної допомоги, створення якого доки що відкладається через брак коштів. Але головний лікар сподівається, що до кінця року Центр все ж з’явиться на базі нинішнього поліклінічного відділення.

Для вирішення проблеми фінансування галузі охорони здоров’я представниками громадської ради було запропоновано частково надати кошти з міського бюджету, присутньому на засіданні міському голові Олександру Бакликову, який відповів, що він не має підстав для виділення фінансів, бо не володіє ніякою звітністю про витрати ЦРЛ. При наданні таких документів питання виділення субвенції може бути винесено на розгляд чергової сесії міської ради.

Проте, голова районної державної адміністрації Віктор Химич зауважив, що до міської ради неодноразово зверталися з листами, в котрих чітко формулювалися прохання про надання коштів на ті чи інші потреби (як то виділення фінансування на забезпечення безкоштовних рецептів для пільгових категорій населення). Але жодної позитивної відповіді ні від попереднього, ні від діючого міського голови не було отримано.

З приводу цього розгорілася гаряча полеміка, але врешті вдалося дійти консенсусу. Тому є сподівання, що питання додаткового фінансування лікарні буде винесено на розгляд міської ради. Адже в кінцевому результаті це має позитивно вплинути на стан медичного обслуговування населення, в тому числі і міського.

Останнє оновлення на Понеділок, 30 травня 2016, 13:07

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради