На контролі лебединських депутатів – медичне обслуговування учасників АТО

Під головуванням Ганни Богомаз відбулося чергове засідання постійної комісії  районної ради з питань охорони здоров’я, освіти, молоді, культури та соціального захисту населення, до порядку денного якого було внесено 7  питань.

Зокрема депутати заслухали інформацію заступника головного лікаря КУ Лебединська центральна районна лікарня ім. лікаря К.О. Зільберника Наталії Давидченко про стан медичного обслуговування учасників АТО.

Як доповіла Наталія Олексіївна, на обліку перебуває 87 осіб, які мають статус учасника бойових дій в зоні АТО, та 2 інваліди війни II та III групи. Із них демобілізованих 81 воїн. На жаль, медичними оглядами охоплено лише 28  з них, що становить 34,5%. Амбулаторно проліковано 12 осіб, які потребували амбулаторного лікування. Із 4 учасників АТО, які потребували стаціонарного лікування, проліковано 2, ще двох буде направлено в червні на стаціонарне лікування в Сумський госпіталь для ветеранів війни. Потребували зубного протезування 2 особи, з яких один запротезований на суму 2,9 тис. грн., іншому проведена санація. Реабілітація на рівні центральної районної лікарні проводиться у вигляді фізіотерапевтичних методів лікування. Оздоровлено 7 оіб. Психологічна допомога при потребі надається в реабілітаційних центрах та в Сумському госпіталі для ветеранів війни, в яких проліковано семеро лебединців, лікування ще одного заплановано на червень. Із 9 недавніх воїнів санаторно-курортне лікування пройшов 1.

При наданні соціально-психологічної допомоги учасникам АТО центральна районна лікарня тісно співпрацює з волонтерськими та громадськими організаціями. Зокрема проводиться значна робота в рамках проекту «Виїзна психологічна, логопедична, правова допомога учасникам АТО та їх сім’ям, внутрішньо переміщеним особам та сільському населенню Лебединського району Сумської області» за підтримки фонду сприяння демократії посольства США в Україні.

За підсумками розгляду цього питання постійна комісія підтримала пропозицію голови районної ради Василя Калити, який узяв участь у засіданні, і рекомендувала центральній районній лікарні вжити конкретних заходів щодо залучення кожного учасника АТО до медичних оглядів.

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради