Прозорість видобутку вуглеводнів у Лебединському районі та її важливість для громад

За ініціативою громадської організації «Нова енергія» в приміщенні Лебединської районної ради проведено засідання «круглого столу» на тему: «Прозорість видобутку вуглеводнів в Лебединському районі та її важливість для громад».

У роботі «круглого столу» взяли участь очільник Лебединської районної ради Василь Калита, голова районної державної адміністрації Віктор Химич, начальник відділу природно-заповідного фонду та довкілля департаменту екології, природних ресурсів та паливно-енергетичного комплексу Сумської облдержадміністрації Григорій Дудченко, сільські голови сільських рад, на території яких здійснюється видобуток вуглеводнів, Лебединського та Липоводолинського районів, голова ГО «Нова енергія» Віталій Филенко, представники засобів масової інформації.

На засіданні були порушені питання про те, що нафтовидобувна галузь у регіоні працює непрозоро, вона непідконтрольна громадськості, хоча, за міжнародними стандартами, підприємства зобов’язані розкривати інформацію про використання корисних копалин. На територіях, де проводиться видобування корисних копалин, громади мають багато екологічних та соціально-економічних проблем, найболючіші з яких – незадовільний стан доріг, мостів, незабезпеченість якісною питною водою, підвищений рівень захворюваності населення на онкопатологію та інші.

Як зазначив очільник районної ради Василь Калита, обговорення цих важливих питань має певною мірою вплинути на ставлення видобувних компаній до проблем територіальних громад.

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради