Керівники районної влади Лебединщини взяли участь у форумі місцевого розвитку

Заступник голови районної ради Світлана Горошко, голова районної державної адміністрації Віктор Химич, сільські голови сільських рад – учасники реалізації проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ», представники громадських організацій узяли участь у форумі місцевого розвитку, який відбувся у приміщенні районної ради.

Координатор проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ» Тамара Харченко ознайомила присутніх з метою проекту, який має сприяти забезпеченню соціального, економічного та екологічного розвитку шляхом спільного з місцевими громадами планування та прийняття рішень, через більш ефективне призначення фінансових ресурсів, сприяння децентралізації процесу планування та демократичного врядування на регіональному рівні, з умовами його реалізації в 2016-2017 роках, а також розповіла про створення фондів експлуатації та технічного обслуговування реконструйованих та побудованих об’єктів.

Перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Лихина поінформувала учасників форуму про виконання програми соціально-економічного розвитку району та програми «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Зокрема вона зазначила, що упродовж 2015 року в районі 4 громадські організації працювали над впровадженням своїх мікропроектних пропозицій і досягли значних результатів. Так, у селі Сіробабине Голубівської сільської ради реалізована мікропроектна пропозиція щодо реконструкції водогону вартістю 350 тисяч гривень, в результаті якої завершені всі роботи, 43 будинки підключені до водогону. Жителі Штепівки за результами впровадження проекту «Покращення надання медичних послуг в АЗПСМ с. Штепівка шляхом проведення капітального ремонту будівлі та придбання медичного обладнання» вартістю 278,5 тис. грн. отримали доступ до якісних медичних послуг. У рамках проекту замінено 3 дверей та 25 вікон на пластикові пакети, придбане сучасне медичне обладнання для АЗПСМ.

Завершена реалізація проекту «Реконструкція системи опалення. Інноваційні заходи з енергозбереження в Червленівському НВК Лебединського району із застосуванням котла піролізного типу на альтернативному виді палива»: установлена модульна топкова, піролізний котел, прокладені теплотраси, підключене опалення. Обсяг фінансування проекту – 370 тис. грн. У Василівці тривають роботи з реалізації проекту «Реконструкція системи опалення з встановленням котла на альтернативному паливі у ДНЗ «Дзвіночок». Розроблена проектно-кошторисна документація, підготовлений майданчик та ведуться монтажні роботи. Завершення робіт заплановане на 2016 рік.

На завершення форуму представники сільських громад обговорили проблемні питання щодо участі у проекті ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ». 

Підготовка до сесії обласної ради

Пленарне засідання 31 сесії Сумської обласної ради відбудеться 20 грудня 2019 року

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube