На порядку денному громадської ради - тільки найактуальніші питання сьогодення Лебединщини

Голова районної ради Василь Калита взяв участь у засіданні громадської ради при районній державній адміністрації.

Порядок денний складали тільки найактуальніші питання сьогодення, зокрема йшлося про підтримку розвитку сільських територій сільськогосподарськими підприємствами Лебединського району, роботу Центру надання адміністративних послуг та організацію системи координації і контролю надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей у Лебединському районі. 

За інформацією начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Бориса Лубенського, вирішення соціальних проблем села неможливе без економічного підґрунтя і розвитку виробництва. У цьому аспекті слід відзначити досягнення і суттєве перевищення запланованих показників. Так, заплановане з 2012 по 2015 рік зростання виробництва зерна в цілому з 146,9 до 149,4 тисяч тонн при відповідному зростанні середньої урожайності зернових по району з 32,8 до 33,5 центнерів з гектара. Фактично відбувся справжній стрибок у нарощуванні даних показників. Район вийшов на лідируючі місця в області. Разом з цим суттєво зросло виробництво експортно-орієнтованих технічних культур, особливо сої.

Окремо варто говорити про стан стабілізації та розвитку тваринницької галузі. Найважливішою її особливістю в умовах нашого регіону є той факт, що ця галузь є основним джерелом робочих місць на селі. За останні три роки відбулося становлення трьох невеликих господарств: двох фермерських і одного кооперативу, що займаються виробництвом молока. Наразі вони мають найбільшу потребу в технічному і технологічному переоснащенні і вже розпочинають роботу в цьому напрямку. Крім того, район має ще резерви збільшення робочих місць на селі за рахунок розвитку фермерських господарств та сімейних ферм. Досвід є, але масовості явно бракує. Підставою для такого тлумачення є той факт, що великі підприємства особливо ті, які входять у міжнародні холдинги, на сьогодні цікавляться лише ріллею. Тому в перспективі є необхідність пошуку місцевих або залучених середніх і дрібних товаровиробників, що здатні ефективно використовувати поряд із ріллею інші сільськогосподарські угіддя та створювати нові робочі місця.

На підставі розвитку виробництва сільськогосподарської продукції товаровиробники суттєво нарощують відсоток сплати за використання земельних паїв. Якщо три роки тому стояло актуально питання про досягнення середнього рівня по району в 3%, то зараз - 7 і більше відсотків. Це дає змогу суттєво наростити обсяги відрахувань для розв’язання соціальних завдань.

Начальник відділу з питань організації діяльності центру надання адміністративних послуг Олена Ляшко ознайомила присутніх із деякими нововведеннями у роботі Центру надання адміністративних послуг.

Чимало запитань виникло при обговоренні можливостей надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей. Присутніх цікавив стан справ щодо працевлаштування, пільгового перевезення та надання земельних ділянок учасникам АТО. Начальник управління соціального захисту райдержадміністрації Любов Білокобильська роз’яснила членам громадської ради шляхи з’ясування цих проблемних питань.

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради