Освіта повинна бути якісною, стверджують у Лебединському районі

Делегація керівників Лебединського району побувала у с. Боровенька, де відбулась зустріч із батьками учнів місцевої середньої школи та дошкільнят.

На порядку денному - питання оптимізації освітньої мережі району. Проблема непроста, потребує виважених рішень і вчинків. Тому за порозумінням, підтримкою, допомогою й звернулися представники влади до громади.

Минулого року керівництво району вже мало розмову з батьківським колективом, де обговорювали питання оптимізації. Тоді батькам пропонували перевести дітей у повнокомплектну Будильську школу. Віддаленість с. Будилка від с. Боровенька – 3 км. Бажання батьків розділились: частина дітей, зокрема старшої ланки, таки пішли у сусіднє село, частина ж виявилися проти і їхню думку врахували. Минув рік. Умови фінансування галузей бюджетної сфери стали ще обмеженішими. І питання подальшого існування малокомплектних навчальних закладів знову постало на часі.

Враховуючи Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 №911-VIII Кабмін підкорегував порядок надання місцевим бюджетам освітньої субвенції. По-перше, за рахунок освітньої субвенції з 1 вересня 2016 року держава більше не фінансуватиме загальноосвітні школи, де вчиться менше 25 діток, крім закладів початкової школи. По-друге, освітню субвенцію місцевій владі дозволяється використовувати лише на: 1) заробітну плату (з нарахуваннями), соціальні виплати, стипендії, допомоги; 2) оплату медикаментів та харчування; 3) оплату комунальних послуг та здійснення інших захищених видатків; 4) здійснення незахищених видатків. (Постанова КМУ «Деякі питання регулювання міжбюджетних відносин» від 18.01.2016 №15)

Нависла загроза над освітянською галуззю району, яка на сьогодні складає 21 навчально-виховних заклад, з яких 18 – малокомплектні школи. У їх числі й Боровеньківська школа. Щоправда школи, які потрапили у цю статистику, можуть фінансувати місцеві громади, але навряд чи вони утримуватимуть свої освітні заклади, бо йдеться про величезні суми коштів. 

Проблема у тому, що держава фінансує не заклад у цілому, а учня. Навчання одного сільського учня районному бюджету коштує близько 23 тисяч гривень на рік при тому, що держава дає лише 8,898 – 9,352 грн. Розпорошеність коштів між малими школами, у свою чергу, створює недофінансування повнокомплектних шкіл. Немає можливості поповнити навчально-матеріальну базу, зробити капітальний ремонт приміщення чи придбати додатковий шкільний автобус.

У ході зустрічі начальник відділу освіти наголошувала на тому, що в умовах прогресивного розвитку освіти уряд вимагає створення опорних навчальних закладів, а держава – надання якісних освітніх послуг дітям.

Сільський голова Анатолій Некипілий підтвердив те, що повністю утримувати у Боровеньці навчальний заклад обсяг бюджету сільської ради не дозволяє, але пообіцяв підтримку і допомогу. Звичайно, вислухали й думки батьків. Вони налаштовані боротися до останнього за свою маленьку школу. Але чи варто? За віком до першого класу на наступний навчальний рік повинно піти дві дитини та ще дві – до другого.

Та все ж, наприкінці зустрічі керівники району пообіцяли при прийнятті рішення щодо функціонування Боровеньківського навчального закладу віддати пріоритет думці громади. Останнє слово – за батьками.

Останнє оновлення на Середа, 23 березня 2016, 10:23

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради