Лебединські депутати одностайно підтримали вимоги аграріїв до керівництв країни

Під головуванням голови Лебединської районної ради Василя Калити відбулася чергова сесія районної ради, в роботі якої взяли участь 20 депутатів із 26 обраних.

На сесію також були запрошені голова районної державної адміністрації Віктор Химич та його заступники, начальники відділів та управлінь районної державної адміністрації, сільські голови, представники Лебединського відділу Роменської місцевої прокуратури та Лебединського відділу поліції, керівники підприємств та установ районного підпорядкування.

До порядку денного сесії планувалось внести 5 питань, які в основному стосуються внесення змін до районного бюджету та управління майном. Вони були попередньо детально опрацьовані профільною постійною комісією з питань бюджету, планування, регуляторної діяльності та управління майном та рештою трьома постійними комісіями районної ради. Відповідні рішення на пленарному засіданні прийняті одноголосно без жодних зауважень.

Однак у ході підготовки до пленарного засідання від депутата районної ради, голови страйкового комітету аграріїв Лебединщини Юрія Максички надійшла пропозиція включити до порядку денного сесії також питання щодо направлення звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо особистої відповідальності Прем’єр-Міністра України Арсенія Яценюка та незадовільної роботи Кабінету Міністрів України. Ця пропозиція була підтримана депутатами одноголосно.

Текст звернення на пленарному засіданні обґрунтував та прокоментував Юрій Максичка. У зверненні зокрема зазначено, що «останні ініціативи Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів України не витримують взагалі жодної критики, оскільки подаються з грубими порушеннями вимог законодавства щодо набрання ними чинності, грубо порушують норми Коаліційної угоди, що стосуються строків та умов реформування сільського господарства та містять норми, що призведуть до поглиблення економічної кризи у країні. Нове законодавство фактично знищує мале та середнє сільськогосподарське виробництво, веде до зростання безробіття, зубожіння села, підвищення цін на українські продукти харчування, знищення джерел наповнення бюджетів, веде до занепаду розвитку сільських територій».

Депутати одноголосно підтримали звернення з вимогою внести зміни до щойно прийнятих законодавчих актів щодо внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів України на 2016 рік, залишивши режим оподаткування для малих та середніх аграрних формувань, які не входять в систему агрохолдингів, на рівні 2015 року.

Після розгляду питань порядку денного керівник депутатської фракції «Батьківщина» Леся Василенко оголосила про вступ голови районної ради Василя Калити у партію ВО «Батьківщина». Василь Калита зазначив, що його рішення є виваженим і продуманим і прийняте в інтересах розвитку Лебединського району.

Новини місцевих рад

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради