У Краснопіллі вшанували пам'ять загиблих під час голодоморів

День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій щорічно об‘єднує український народ навколо вшанування усіх загиблих від голоду. Цього дня ми згадуємо трагедію вселенського масштабу.

23 листопада з нагоди вшанування пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій відбувся тематичний захід «Трагедія, яку важко збагнути». Він розпочався піснею «Запали свічку» та тематичною композицією, підготовленою аматорами Палацу культури, яка передала події, атмосферу та емоції тих трагічних сторінок історії в житті України. Багато глибоких та змістовних слів було сказано ведучими реквієму, основним меседжем яких був заклик довічно пам’ятати про закатованих у ті страшні голодні роки.

Зі словами скорботи та вшанування пам’яті жертв голодомору звернувся до учасників заходу заступник голови районної ради Іван Гавенко. «Сучасні покоління українців – діти, онуки, правнуки тих, хто пережив Голодомор, – мають нести правду про цю трагедію крізь час та простір. Це наш святий обов’язок перед світлою пам’яттю мільйонів земляків, які не пережили 1932 – 1933 роки, - зазначив він. - Пам’ять про Голодомор – це те знання й той досвід, які дісталися українцям надто дорогою ціною. Розуміння причин та наслідків геноциду, вчиненого проти українців тоталітарним комуністичним режимом, є обов’язковим не лише для нас, але й для всього світу: щоб не допустити повторення подібної трагедії ніде й ніколи».

Під час заходу присутні вшанували пам'ять загиблих жертв голодоморів хвилиною мовчання.

Представники органів місцевого самоврядування, структурних підрозділів райдержадміністрації, трудових колективів установ, організацій та громадськість району взяли участь у траурній ході до пам’ятного знаку жертвам Голодомору та політичних репресій на Україні 1932-1933 років, де відбулась церемонія покладання квітів. Увіковічнили пам’ять молитвою за упокій, що відправив благочинний Української православної церкви Київського патріархату настоятель храму Отець Іван Малюк.

Зазначимо, що День пам'яті жертв голодоморів припадає на четверту суботу листопада. Цей день в Україні відзначають щорічно з 1998 року. Понад 20 країн визнали голод 1932-1933 років Геноцидом української нації. Страшна трагедія забрала, за різними підрахунками, від чотирьох до десяти мільйонів життів.

Також читайте:

 

 

Увага!

02.10.2020 року об 11.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради