Краснопільчани долучилися до всеукраїнської акції проти торгівлі людьми

З нагоди проведення Європейського дня боротьби з торгівлею 18 жовтня по всій Україні, у тому числі і в Краснопільському районі, відбулися акції та інформаційні заходи.

Їх завданням є нагадування про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, наданні допомоги потерпілим, ведення превентивної роботи.

Варто зазначити, що Україна в вересні 2010 року ратифікувала Конвенцію Ради Європи про заходи з боротьби з торгівлею людьми, формально підтвердивши готовність до впровадження міжнародних стандартів та принципів в цій сфері.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, територіальне представництво Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Краснопільському районі провели інформаційний захід з протидії торгівлі людьми. На вуличній акції краснопільчанам представники управління соціального захисту населення роздавали тематичну поліграфічну продукцію, надавали консультації. Виконавчий апарат районної ради на чолі з головою районної ради Віталієм Савоненком узяли участь в акції та ході проти торгівлі людьми.

За словами Віталія Савоненка, чим більше буде інформації, тим краще людина захищена. «Скористатися порадою чи ні – це вже вибір кожного, але ми повинні не тільки привернути увагу, а найголовніше - попередити ті негативні наслідки, які можуть трапитися. Сама торгівля людьми включає дуже багато видів експлуатації. Потрібно всіляко привертати увагу до таких проблем, - підкреслив Віталій Олексійович. - Не дивлячись на значну кількість інформації стосовно цього явища у засобах масової інформації та підвищення обізнаності серед широкого загалу, багато осіб, які постраждали від торгівлі людьми, не знають про можливості захисту своїх прав та інтересів та відшкодування шкоди, завданої їм цим злочином. Тому проведення таких акцій є вкрай важливим заходом».

«Торгівля людьми» означає найм, перевезення, переміщення, приховування або прийняття осіб, використовуючи погрози або силу чи інші форми примусу, насильницького викрадення, обману, шахрайства, зловживання владою або безпорадним станом або отриманням плати чи вигоди для досягнення згоди особи, що має владу над іншою, з метою експлуатації. Експлуатація включає в себе як мінімум примушення інших до проституції або інші форми статевої експлуатації, примусову працю чи послуги, рабство та діяльність подібну до рабства, поневолення або видалення внутрішніх органів.

Довідково: НАЦІОНАЛЬНА БЕЗКОШТОВНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

527 та 0 800 505 501 – номери телефону Національної безкоштовної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, спеціалісти якої надають консультації іноземцям, які перебувають в Україні та українцям, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону.

Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно! Якщо ви хочете повідомити про злочин, звертайтеся до правоохоронців за телефоном 102 або в найближче до вас відділення поліції.

Увага!

02.10.2020 року об 11.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради