На Краснопільщині живуть істинні шанувальники творчості Великого Кобзаря

У ці березневі дні минуло 205 років від дня народження національного пророка, невмирущого генія слова, народного поета, художника, борця за ідеали справедливості та добра, за кращу долю України та українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. Великий Кобзар став знаковою фігурою не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя.

З нагоди вшанування дня народження Кобзаря відбулися церемонія покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку та урочистості у Великому залі Краснопільського палацу культури. Їх учасниками стали голова районної ради Віталій Савоненко, очільник райдержадміністрації Сергій Хруп, перший заступник голови РДА Андрій Петров, Краснопільський селищний голова Юрій Яремчук, представники державних установ та організацій та громадськість.

Захід відкрився композицією «Реве та стогне Дніпр широкий». Голова районної ради, звертаючись до присутніх, наголосив, що Тарас Шевченко відродив українську національну ідею після років занепаду. «Саме Шевченко засіяв ниву ідей, яка зійшла на початку ХХ століття. Саме на його ідеалах виросло нове покоління українців – творців Української революції 1917 – 1921-го років. Його віра в майбутнє України підтримувала їх і підтримує сьогодні нас, забезпечуючи зв’язок поколінь та спадковість ідей», - зазначив Віталій Олексійович.

Уривки із поетичних творів Тараса Шевченка продекламували учні Маньківського НВК «ЗОШ №2-гімназія» Юлія Хоменко та Ілля Погрібняк.

День народження Тараса Григоровича Шевченка — це свято всіх українців, об’єднаних його жагучою любов’ю до рідної землі, прагненням до свободи й незалежності. Особлива заслуга Великого Кобзаря – у пробудженні самосвідомості нашого народу, національних почуттів, людської гідності. Його творчість – блага вість про те, що Україна, яку за життя Шевченка приспали «лихі люде», була, є і обов’язково буде!

Минають віки, стираються написи на камені, стлівають книги, руйнуються будови, але слово Шевченка — живе і вічне. На Краснопільщині істинні шанувальники його творчості в черговий раз це довели.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради