У Краснопіллі відкрили меморіальну дошку Михайлу Щепкіну

У селищі Краснопілля відбулася значна подія — відкрито меморіальну дошку видатному актору, відомому у всьому світі, нашому землякові, дитинство якого пройшло в Краснопільському районі,  Михайлу Семеновичу Щепкіну.

З відомостей, знайдених у державних apxiвax, досліджень нашого історика-краєзнавця Олександра Козира, Михайло Щепкін з 4 років проживав у Проходах, поблизу Тур’ї, де управителем маєтку графа С. Волькенштейна працював його батько Семен Григорович. Їхня біленька хатинка стояла на горі серед вишняку. Тут родина Щепкіних жила майже 30 років. Проходи, Тур’я, Миропілля, Охрімівка (Успенка) були для Михайла Семеновича найпам’ятнішими, адже тут він спізнав перше людське щастя, насамперед особисте. Звідси почався його шлях у велике мистецтво, що стало смислом його життя. Про це свідчать згадки подружжя Щепкіних про ті роки.

Пам’ять про актора свято шанують земляки. Тож на урочисте відкриття меморіальної дошки, яка тепер прикрашатиме фасад Краснопільського районного Палацу культури, зібралося чимало жителів селища. Узяли участь в урочистостях голова районної ради Віталій Савоненко та Краснопільський селищний голова Юрій Яремчук.

Провели урочисте відкриття меморіальної дошки працівники читального залу відділу культури і туризму РДА. Інформацію ведучих про Михайла Щепкіна органічно доповнювали виступи представників влади, краєзнавця Олександра Козира, краснопільського молодого поета Максима Кокадея.

Звертаючись до присутніх, голова районної ради Віталій Савоненко наголосив на важливості відновлення і донесення до жителів історії їхнього краю. «Сьогодні ми бачимо реалізацію прекрасного проекту встановлення меморіальної дошки відомому актору Михайлу Щепкіну. Кожна держава, народ, населений пункт мають право на майбутнє, якщо пам’ятають свою історію. Сьогоднішня подія надзвичайно важлива для ознайомлення із творчим доробком видатного актора жителів нашого селища,  району для виховання молоді. Тому я дякую в першу чергу краєзнавцю Олександру Козирю за його небайдужість до історії нашого Краснопільського краю, а всім бажаю здоров’я, добра та мирного неба над нашою ненькою Україною», – сказав посадовець.

Почесну місію - відкрити меморіальну дошку - виконали Віталій Савоненко, Юрій Яремчук та Олександр Козир.   

Також читайте:

Увага!

02.10.2020 року об 11.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради