На часі розгляд та розв’язання проблемних питань первинної медицини у Краснопільському районі

Голова Краснопільської районної ради Віталій Савоненко, заступник очільника депутатського корпусу Іван Гавенко обговорили ситуацію у комунальному некомерційному підприємстві «Краснопільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» з заступником головного лікаря з економічних питань Ольгою Янковою.

Насамперед йшлося про підписання декларацій, фінансову незабезпеченість комунального підприємства та заходи, які вживає керівництво для її зменшення. Присутні проаналізували щотижневі зведення щодо підписання декларацій, виділили роботу тих, хто на сьогодні ще не усвідомив важливість проведення даної форми роботи.

Як проінформувала Ольга Янкова, по району вже підписано 11855 декларацій, дані роботи тривають. Як показує практика, навіть проблеми з інтернет-зв’язком не стають їм на заваді. Медичні працівники при великому бажанні знаходять можливість підписувати декларації, використовуючи допомогу сільських рад.

Районним бюджетом було передбачено фінансування центру первинної медико-санітарної допомоги до 1 липня з наступним укладенням договору з Національною службою здоров`я та відповідним фінансуванням. На превеликий жаль, комунальне некомерційне підприємство не потрапило до першої хвилі закладів, які фінансуються за новим принципом, хоча районна рада й провела вчасно реорганізацію закладу.

Тому адміністрація комунального підприємства самостійно вживає заходи для зменшення фінансової незабезпеченості, зокрема йдеться про оптимізацію кількості працюючих. Однак, слід розуміти, що сьогодні необхідні й додаткові кошти з районного бюджету для утримання центру первинної медико-санітарної допомоги.

У той же час чинним законодавством не заборонено залучати кошти сільських та селищних рад для співфінансування закладів медицини, які знаходяться на їх території, а тому є величезна потреба звернутися до них з відповідними листами.

Також учасники розмови обговорили наявність у закладах медикаментів, існуючу мережу первинної ланки .

«Досягнення успіху при проведенні медичної реформи залежить у першу чергу від самих медиків, їхнього бажання працювати по-новому та рахувати як надходження, так і витрати. Саме від проведеної індивідуальної роботи кожним лікарем залежатиме і його матеріальне забезпечення, і фінансовий стан усього закладу. Тому необхідно брати всю відповідальність на себе, прискорити роботу з підписання декларацій. Коли матимемо конкуренцію, будуть і якісні медичні послуги», - зазначив голова районної ради Віталій Савоненко.

Також читайте:

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради