День села - свято, яке запам'ятається надовго

З молитвами і патріотичними піснями, виставкою місцевих майстрів, смачним кулішем, шашликами і розвагами для наймолодших у селі Самотоївка відзначили День села. Уже доброю традицією для місцевої громади стало відродження традицій та вшанування історії родоводу рідного краю.

З самого ранку линули мелодії над селом. Ще о 8 годині ранку в Самотоївській Святомиколаївській церкві провели святкове богослужіння, а вже о 10-ій гості та жителі села поспішали на центральну садибу, де розпочалося свято. Традиційно відбулась зустріч випускників минулих років, люди з’їхались з різних куточків України, щоб згадати дитинство, юність, поділитись думками, розповісти про себе. Ніколи селяни не бачили стільки люду, скільки його зібралось на цьогорічному святі села!

До заходу приєдналися гості – голова Краснопільської районної ради Віталій Савоненко, Краснопільський селищний голова Юрій Яремчук, депутат Сумської обласної ради Катерина Приходько.

Дівчата у вишиванках привітали найпочесніших гостей хлібом-сіллю:

Пахучий хліб – цілющий скарб життя,

Його неперевершена владика.

Він – наша гордість, наше майбуття,

Він – наша творчість і мета велика.

У своєму виступі в. о. Самотоївського старости Іван Перерва розповів про славне історичне минуле села, овіяне легендами і переказами, обпалене війнами, славне добрими справами і традиціями. Нагородив грамотами за участь у громадському, культурному і спортивному житті Самотоївської громади найактивніших мешканців.

Привітав місцевих жителів та гостей свята і голова районної ради. Віталій Олексійович підкреслив, що День села – це свято для всіх, хто тут народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитися назавжди у місці з особливим колоритом, традиціями і славною історією. Усі досягнення, якими багате село, складаються із щоденної праці, знань і талантів його мешканців. У такі свята кожен відчуває себе частиною великої родини. «Бажаю вам миру, міцного здоров’я, родинного щастя, благополуччя і здійснення найзаповітніших мрій. Хай кожен наступний день буде зігрітий добром і теплом, повагою та порозумінням рідних і близьких» - зазначив очільник району.

Почесними грамотами голови районної ради були нагороджені: керівництво СТОВ “Думівське”,  духовий оркестр Самотоївського будинку культури (керівник А.В. Пекуровський), заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель історії та суспільних дисциплін Самотоївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Наталія Супрун та керівник фермерського господарства “Урожай” Олександр Моїсеєнко.

Самодіяльні артисти продовжили свято. Лунали пісні, вірші, свою художню майстерність представляли амтори Самотоївської сцени, а також духовий оркестр Самотоївського будинку культури. У післяобідню пору святкування продовжувалось спортивними розвагами на сільському стадіоні.

Розваги цього дня чекали і на наймолодших гостей свята. Дітлахи залюбки бавилися та розважалися на надувних батутах. А надвечір всіх чекала святкова дискотека.  

Отож залишається побажати громаді й надалі такої згуртованості, яку вона виявила під час святкування Дня села.

Також читайте:

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради