Обговорили питання надання пільг з оплати проїзду у готівковій формі

14 березня 2018 року Кабінет Міністрів України затвердив Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. Тому за ініціативи голови Краснопільської районної ради Віталія Савоненка та за участі голови районної державної адміністрації Сергія Хрупи в регіоні проведено робочу нараду, на якій розглянуто основні правові та організаційні засади надання компенсаційних виплат окремим категоріям громадян, які мають право на пільговий проїзд.

Начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Олена Лавріненко ознайомила присутніх з нормами Постанови № 197 та окресли основні проблемні питання, що можуть виникнути під час реалізації даного нормативно-правового акту.

Варто зазначити, що дія Порядку поширюється на окремі категорії осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, а саме:

осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1;

учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 2;

дітей віком від шести років, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою;

учасників бойових дій;

осіб, які отримали інвалідність внаслідок війни;

дітей віком від шести років з багатодітних сімей;

ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції, ветеранів податкової міліції, ветеранів державної пожежної охорони, ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби, ветеранів служби цивільного захисту, ветеранів Держспецзв’язку;

батьків військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби;

осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю віком від шести років та осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю;

реабілітованих осіб, які отримали інвалідність внаслідок репресій або є пенсіонерами.

Щомісячні готівкові виплати будуть здійснюватися структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних держадміністрацій, а розмір виплати визначатиметься шляхом множення середньої вартості проїзду в міському комунальному транспорті в області (м. Києві) на 30 поїздок. За попередніми підрахунками в Сумській області - це приблизно 90 грн у місяць на одну особу.

Рішення про монетизацію чи не монетизацію пільг на проїзд у громадському транспорті буде ухвалюватися органами місцевого самоврядування. Однак, у разі неприйняття ними рішення про надання пільг у готівковій формі, пільги продовжують надаватися у безготівковій формі.

«Селищна, сільські ради нашого району мають самостійно вирішити, чи продовжуватиме існувати нинішня система розрахунку, чи буде введена монетизація пільг. Для цього необхідно провести громадські слухання на території відповідних місцевих рад і врахувати думку кожного жителя територіальної громади. Лише коли місцеві органи влади приймуть виважене рішення, відповідний порядок, ухвалений Кабінетом Міністрів України, буде введений в дію на районному рівні», – підбив підсумки Віталій Савоненко.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради