Багато патріотів-добровольців з Краснопільського району захищали і захищають сьогодні нашу країну

Коли почалася агресія Росії проти України – тисячі відданих українських синів і дочок прийняли рішення йти добровольцями на захист східних кордонів нашої держави. Сонячного ранку 14 березня 2014 року прямісінько з київського Майдану Незалежності сотні бійців Самооборони Майдану вирушили на вишкіл у Нові Петрівці на Київщині.

І сьогодні з нагоди Дня українського добровольця в читальному залі районного Палацу культури відбувся захід для учнів Краснопільської ЗОШ. У ньому взяли участь голова районної ради Віталій Савоненко, заступник селищного голови Василь Лавріненко, який став організатором волонтерського руху на Краснопільщині, військовий комісар Краснопільського районного військового комісаріату Андрій Нагорний,  учасник АТО та доброволець «першої хвилі» Самотоївський староста Іван Перерва, редактор Краснопільської газети «Перемога» Олександр Моцний. Виховний захід націлений привернути увагу учнів до учасників добровольчих формувань, розказати про те, які мотиви спонукали їх стати до лав добровольчих підрозділів; про героїчне минуле українських добровольців та сьогодення.

Віталій Савоненко у своєму зверненні до школярів та всіх присутніх відмітив, що з початком російської агресії патріоти самостійно згуртовувались у загони та вирушали на захист України, а також були й такі, які, не дочекавшись повістки, добровільно йшли до військових комісаріатів, щоб вступити до лав Збройних Сил України.

«Дата 14 березня вибрана не випадково: саме в цей день 2014 року з Майдану перші добровольці вирушили на тренувальну базу у Нових Петрівцях, що під Києвом. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити - саме добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати їм професійну заміну» - зазначив Віталій Олексійович. Та додав, що цього дня ми повинні дякувати добровольцям, учасникам АТО за захист рідної землі, та побажав якнайшвидшого встановлення миру в Україні, міцного здоров’я, благополуччя, сили духу, оптимізму та віри в перемогу. Нагадав також, що багато патріотів-добровольців з Краснопільського району захищали і захищають сьогодні нашу країну, багато з них були поранені, і нажаль багато віддали життя за її цілісність і незалежність. І сьогодні ми вшановуємо їхню пам’ять.

Андрій Нагорний та Іван Перерва, як учасники бойових дій на власні очі бачили війну та переживали її, розповідали школярам свої історії, закликали любити свою країну, бути її патріотами.

На завершення заходу присутні вшанували хвилиною мовчання Героїв України, які віддали життя за нас.

Також читайте:

Останнє оновлення на Середа, 14 березня 2018, 19:22

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради