Краснопільщина вшанувала пам’ять земляка - олімпійського чемпіона Леоніда Жаботинського

На базі Краснопільської центральної районної бібліотеки проведено “відкритий урок” для учнів 9-11 класів, присвячений 80-річчю від дня народження видатного спортсмена, олімпійського чемпіона, заслуженого майстра спорту – Леоніда Жаботинського.

Про те, що Краснопільщина – Батьківщина багатьох заслужених майстрів спорту, не буде зайвим повторювати знову й знову. З нашим краєм пов’язано чимало відомих спортивних імен. Це і заслужений майстер спорту, заслужений тренер України, колишній наставник київського “Динамо” і збірної України з футболу Михайло Фоменко, це і наша сьогоднішня гордість – олімпійські чемпіонки з біатлону Віта і Валя Семеренки, учасниця декількох Олімпійських ігор Тетяна Завалій, чемпіон світу серед юніорів Олександр Ушкаленко.

Серед цієї плеяди кращих спортсменів світу і Леонід Жаботинський. Великий український спортсмен-важкоатлет, справжній богатир, людина-легенда виходець із простої родини коваля в селі Успенка, яке тепер входить до складу смт Краснопілля Сумської області. Його прізвище назавжди вписано золотими літерами в історію Олімпійських ігор.

- Вшановуючи пам’ять відомого спортсмена, депутати селищної ради прийняли рішення назвати одну з вулиць його іменем. Саме нею майбутній чемпіон щодня ходив від батьківського дому до школи. Біля Успенського клубу закладено сквер імені Леоніда Жаботинського, де буде зона відпочинку та майданчик з вуличними тренажерами. У самому приміщенні планується відкриття кімнати спортивної слави, на даний момент узгоджуємо концепцію музею, - зазначив у вступному слові голова Краснопільської районної ради Віталій Савоненко.

Багато цікавих фактів з життя майстра спорту розповіли присутнім працівники центральної районної бібліотеки. Ще раз нагадали, що Леонід Іванович – дворазовий олімпійський чемпіон з важкої атлетики, чемпіон світу, чемпіон Європи, п'ятиразовий чемпіон СРСР, дворазовий чемпіон УРСР, автор 17 світових рекордів. Найсильнішій людині планети було доручено нести прапор СРСР на закритті літніх Олімпіад у Токіо в 1964 році та Мехіко у 1968 році.

Усе своє життя Леонід Жаботинський виступав за українські клуби СКА – Запорізький, Київський, Одеський. У 2012 році спортсмен заявив у інтерв’ю: “Я – українець і всі свої перемоги присвятив Україні”.

Також читайте:

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради