У Рясному відсвяткували День села

У листопаді земля, сповна віддавши людям усе, що вродило, спочиває до нового врожаю, укрившись листом чи снігом. На цей час у господарствах меншає робіт, комори повняться хлібом і гримлять по селах весілля.

Традиційно саме в цю пору ряснянці із притаманним їм розмахом святкують день народження свого села. У 1670 році, 346 років тому, сумський полковник Герасим Кондратьєв заснував село Рясне.

Площа перед сільським Будинком культури, фойє, сцена святково прикрашені квітами, рушниками, повітряними кульками. Хтось переглядає виставки народних умільців, хтось у цей час грає в більярд чи теніс. А комусь важко було всидіти на місці, бо в носі лоскотало від запаху кулешу, юшки та шашликів, якими пригощали на площі сельчан та гостей сільська рада та місцеві приватні підприємці.

А тим часом затишний зал ущент заповнили глядачі в очікуванні урочистостей. За українським звичаєм заведено запрошувати на свято друзів, дорогих гостей. Хлібом-сіллю та оплесками зустрічали ряснянці голову села Володимира Кащенка, очільників ради та райдержадміністрації Віталія Савоненка та Юрія Яремчука, генерального директора ТОВ "Ряснянське" Миколу Штукіна, директора ТОВ "Краснопільський ММК” Івана Донченка, начальника відділу культури і туризму Краснопільської РДА Анжелу Назаренко, депутата обласної ради Катерину Приходько, депутата районної ради Миколу Приходька.

- Сьогодні село об'єднує всіх, кому дорога ряснянська земля, і хто вважає себе частиною її великої родини, - звертається до присутніх сільський голова Володимир Кащенко. Користуючись нагодою, Володимир Іванович вручив Подяки від сільської ради за мужність та героїзм у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності жителям Рясного, учасникам АТО Артему Михалко, Олександру Гонтарю, Артему Григоренку, Володимиру Колеснику, Руслану Яковенку. Згадали хвилиною мовчання мужнього воїна Юрія Гонтаря, який пройшов пекло війни, але пішов із життя вже на мирній землі. Подарунок від сільського голови отримав син героя - Денис.

Також за активну участь в житті громади Подяки від сільської ради отримали Наталія Силенко, Олена Гонтарь, місцеві майстрині Віра Мандриченко та Ніна Степаненко.

Не обійшов увагою і подарунками сільський голова родину Савіщенків, у якій кілька днів тому народився хлопчик. Це наймолодший житель села - саме в День села батьки забирали його із пологового будинку.

Багато теплих слів адресували селянам Юрій Яремчук і Віталій Савоненко, які спільними грамотами райдержадміністрації та районної ради за високий професіоналізм та з нагоди Дня села відзначили сільського голову Володимира Кащенка та голову ветеранської ради села Рясне Ніну Степаненко.

Зворушливим був виступ маленьких вихованців Ряснянського НВК, які разом із директором Ольгою Карпенко прийшли привітати і подякувати за турботу про них сільському голові та керівникам місцевих товариств.

А коли всі грамоти, подяки і подарунки знайшли своїх володарів, розпочалась велика концертна програма. Село того дня відзначало 346 років, і, здавалося, скільки ж номерів підготували організатори концерту. Зрештою, в цьому немає нічого дивного, адже аматори сцени кожен свій виступ присвячували усім тим, хто творив і творить історію Рясного, його добробут і добру славу: трудівникам полів, тваринникам, дояркам, працівникам і депутатам сільської ради, ліквідаторам аварії на ЧАЕС, воїнам-афганцям, учасникам АТО, вчителям, лікарям, аптекарям, бібліотекарям, працівникам культури, поштовикам, соціальним працівникам, підприємцям, продавцям, лісникам, старійшинам села.

Гучними оплесками зустрічали глядачі виступи самодіяльних митців Олени Бутенко, Олександра Савіщенка, Валентини Шалашенко, ансамблю "Гармонія" Рясняського НВК (керівник Євгенія Герман), Олени Силенко, Олени Дунаєвської, Олени Гонтар, Катерини Гудименко, гурту "Елегія", Алли Мартиненко, Руслани Бутенко, Світлани Лусти, хореографічного колективу "Доміно" (керівник Світлана Гриценко).

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради