Доступність і якість медичної допомоги – головна мета Року охорони здоров’я в Краснопільському районі

З перших днів нинішнього року, майже всі сільські територіальні громади долучилися до виконання завдань доручення в рамках Року охорони здоров’я.

В першу чергу це Сіннівська, Мезенівська, Покровська, Малорибицька, Ряснянська, Бранцівська та інші сільські ради.

Ремонти приміщень лікувальних закладів здійснюється з метою дотримання вимог санітарних норм та пожежної безпеки.

Окремими пунктами визначено цілий комплекс заходів щодо покращення матеріально-технічної бази Краснопільської центральної районної лікарні. Вже завершені роботи по покрівлі даху поліклінічного відділення, наступним буде проведено ремонт відмостки. Вже виготовлено та подано до державного фонду регіонального розвитку проект на капітальний ремонт основного лікувального корпуса райлікарні. Пройшов конкурсний відбір і надано фінансування на реалізацію проекту реконструкції існуючої газової котельні з встановленням котла на твердому паливі за адресою смт. Краснопілля, вул. Лермонтова,39. Загальний обсяг фінансування на реалізацію цього проекту складає 428.2 тис. грн., в тому числі кошти ДФРР – 382.7, кошти місцевого бюджету – 45.5.

Подані заявки на отримання грантової допомоги по проектах людської безпеки програми «Кусаноне», а саме придбання парового стерилізатора, електричної дезінфекційної камери, кисневого концентратора та гастродуоденоскопа.

За рахунок коштів районного бюджету був придбаний новий сучасний діагностичний комплекс по визначенню кровоточу судин голови, верхніх та нижніх кінцівок вартістю 57 тисяч гривень. Всю діагностику цих органів роблять професійно і якісно Краснопільські медики. Також придбано реограф, кардіограф, імуноферментний аналізатор, закуплено матеріали для ремонту рентген обладнання.

З ініціативи районної влади, за сприянням депутата Сумської обласної ради В.В.Гороха досягнута домовленість про те, що з травня 2016 року в сільських та селищних радах району працюватиме пересувна клінічно-діагностична лабораторія, де можна буде здати всі необхідні аналізи та пройти обстеження. А відтак жителям сіл не потрібно буде їздити до районних чи обласного центрів, а головне, що захворювання можна буде виявити на ранніх стадіях і своєчасно пролікуватися.

Так, у рамках проведення Року охорони здоров’я на Краснопільщині на базі Миропільської СЛА 13 липня відбувся безкоштовний комплексний медичний огляд жителів Миропільської, Запсільської, Сіннівської, Малорибицької та Осоївської сільських територіальних громад провідними медиками Сумської обласної клінічної лікарні. Сільські жителі мали змогу пройти поглиблений медичний огляд і діагностику у досвідчених високопрофесійних лікарів – кардіолога, невропатолога, окуліста, гінеколога, пульмонолога та інших. Крім того, здати аналізи, пройти обстеження на УЗД у пересувній клініко-діагностичній лабораторії. Загалом цього дня медичний огляд пройшло близько 300 жителів цих територіальних громад. Вони висловлювали задоволення високою якістю, а головне – зручністю медичного обслуговування. У розмові із сільськими мешканцями голови районної ради і райдержадміністрації Віталій Савоненко і Юрій Яремчук цікавилися, що потрібно зробити, для поліпшення виїзного медичного обслуговування сільчан у майбутньому. Сільські жителі висловлювали слушні пропозиції з приводу цього. Зокрема про включення до виїзної бригади сумських медиків наступного разу лікарів – хірурга, лора та інших медичних профілів.

- Ми і надалі продовжуватимемо практику проведення виїзних поглиблених медичних оглядів жителів села сумськими медиками, щоб люди не їздили до обласного центру і не витрачали чималих коштів із сімейного бюджету, - зазначили керівники району. Після вивчення пропозицій, спілкування з людьми та керівниками сільських територіальних громад, буде складено графік проведення таких виїзних медичних оглядів лікарями Сумської обласної клінічної лікарні, який буде оприлюднений для широкого загалу жителів Краснопільщини.

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради