На Трійцю у Славгороді, що на Краснопільщині, відзначали День села

Славгород… Сама назва характеризує цей населений пункт. Він дійсно славний своєю історією, людьми, ремеслами, традиціями і звичаями.

У його минувшині одночасно тісно переплелися хліборобські і робітничі корені славгородців. Адже тут діяла у дореволюційні часи цукроварня князя Голіцина, де виробляли солодкий продукт місцеві робітники цукровари. Про той давній період тепер свідчать хіба що історичні хроніки, матеріали та експонати музею села, що знаходиться у загальноосвітній школі. Зокрема залізна вивіска, котра колись була прикріплена на цьому цукровому заводі. Центром духовності для багатьох поколінь жителів Славгорода був, є і буде прекрасний храм, зведений у 1807 році і освячений на честь Святої Трійці. Відтоді з року в рік тут саме на Трійцю весело і змістовно відзначають славгородці День села.

Нинішнього року у сценарій святкових дійств були враховані й світські, й духовні заходи, побажання різних вікових груп жителів села.

Щедро вмитий дощем і уквітчаний соковитою зеленню трав, виграючи на легенькому вітерцеві розкішшю віття дерев Славгород радо зустрічав мешканців села та гостей свята – зранку особливими хвилюючими акордами все навколо наповнили звуки церковних дзвонів. Сповіщаючи славгородців про храмове свято і запрошуючи до молитви у красень-свято – Троїцький храм. Святкову божественну літургію здійснив його настоятель митрофорний протоієрей отець Василій. Після її звершення він подякував прихожанам за молитву, побажав їм Божої благодаті, миру і злагоди у родинах, всій Україні.

Опівдні розпочалися спортивні змагання, конкурси і розваги. Спочатку були змагання з тенісу, стартував футбольний матч між молодіжним складом і футболістами старшого покоління на чималенький призовий фонд. Перемогу з рахунком 3:2 здобула команда спортсменів старшої вікової категорії. Славгородський сільський голова Олександр Сторожев під оплески любителів футболу, численних вболівальників вручив грошовий приз капітану команди Сергію Пустовару. Поряд змагалися тенісисти та сільські богатирі у піднятті гирі. Присутні на святі мали можливість гарно відпочити, поспілкуватися, підкріпитися наваристим кулешем і шашликами та пловом. А дітвора морозивом та іншими смаколиками. До речі, для дітлахів у переддень свята цілий день працювали розважальні атракціони. У цих приємних миттєвостях час пролетів швидко.

Прийшла пора урочистої частини свята. З теплими вітаннями до присутніх на святі звернувся Славгородський сільський голова Олександр Сторожев, який розповів про позитивне у соціально-економічному розвитку територіальної громади, нагородив почесними грамотами і подяками та грошовими преміями кращі колективи соціальної сфери, учасників бойових дій в зоні АТО та активістів громадського життя. Винятково теплою була і вітальна промова голови Краснопільської районної ради Віталія Савоненка, який теж виконав почесну місію, вручивши відзнаки районної ради та райдержадміністрації заслуженим і шанованим жителям Славгорода. Приєднався до привітань сільський голова сусідньої Мезенівки Микола Гавенко та директор місцевого сільськогосподарського підприємства "Славгород" Михайло Башкатов.

Прекрасні хвилини святкового дозвілля та відпочинку насолоди піснею подарували всім присутнім на святі Дня села учасники художньої самодіяльності. Щирими оплесками нагороджували сельчани і гості виступи чоловічого ансамблю, вокально-інструментального ансамблю «Время», фольклорного ансамблю «Щиглик» Верхньопожнянського сільського клубу та інших. Особливо теплими і хвилюючими були виступи юних аматорів сцени – учасників шкільної художньої самодіяльності.

Свято Дня села у Славгороді стало ще однією міцною ниточкою єднання жителів громади, свідченням чуття єдиної родини, готовності до спільної праці на благо рідного краю.

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube