Розгулялася Масниця в Глухівській районній бібліотеці

Останній тиждень лютого перед початком Великого посту був дуже насичений на різні заходи в Україні. Глухівська районна бібліотека долучилася до проведення свят.

У читальній залі спочатку відкрили виставку-інсталяцію "Масницю стрічаємо - весну закликаємо!" з народознавчими книгами та млинцями. У четвер, то вже за традицією, бібліотекарі-справжні господині зустрічали гостей варениками, млинцями, налисниками, оладками, сметаною, варенням, липовим чаєм, узваром. А постійні читачі Людмила Орєхова та Галина Кошель принесли до столу ще й свої смаколики. Кожен з відвідувачів отримав флаєри про свято Масниці та графіком роботи бібліотеки.

У п’ятницю, 28 лютого, в літературному кафе Глухівської районної бібліотеки зібралися волонтери глухівського відділення Всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні», щоб душевно поговорити про жіноче весняне свято, яке вже наближається. 8 березня припадає на період початку Великого посту. А на цьому тижні саме Масниця, проводи зими та зустріч весни. Тож не гріх і поспівати, і потанцювати, і вареників та млинців скуштувати. Про українські традиції святкування Масниці або Колодія, починаючи з 17 століття до наших днів, розповіла бібліотекар Ніна Шубнікова. Вона ж ознайомила і з підбіркою літератури з книжкової інсталяції про Масницю

Цього дня члени літературного кафе згадали про виданих жінок України та світу: Роксолану (Анастасію Лісовську), Марію Заньковецьку, Лесю Українку, Ольгу Кобилянську, Людмилу Павличенко (снайперку), Софію Ковалевську, Ганну Ахматову, Клеопатру, Жанну д’Арк, Індіру Ганді , Маргарет Тетчер та багатьох інших. І не випадково директор глухівського відділення ВБО «Турбота про літніх в Україні» Тамара Александренко, вітаючи волонтерів, порівняла їх з матір’ю Терезою за безкорисну поміч їхнім підопічним.

Потім були творчі вітання від учасників жіночого ансамблю «Веселі дівчата» (керівник Валентина Панасенко). Вірші та пісні про матерів схвилювали всіх, викликали непрохану сльозу. А ось гуморески у виконанні Марії Воропай додали святкового веселого настрою присутнім. З баяністом Валентином Солдатовим учасники літературного кафе згадали застольні пісні. Феєричним було спільне виконання українського гопака (керівник Тетяна Головій). Галина Мороз, енергія якої, здається, не має меж, приймала вітання з днем народження.

А ще всі жінки куштували млинці з різною начинкою, пухкі вареники, булочки та інші смаколики. Свято вдалося! Нехай же всі будуть здорові, радісні в колі друзів і рідних!

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Середа, 04 березня 2020, 11:48

Увага!

24.09.2020 року о 14.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради