Майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки в Глухівській районній бібліотеці

- Лялька-мотанка. Саме так називається маленьке диво, яке ми навчилися виготовляти з паперових серветок власноруч з майстринею Ямпільського центру дитячої та юнацької творчості Інгою Полілуєвої, - розповідає завідувач відділу обслуговування Глухівської ЦРБ Ніна Шубнікова.

Звичайно, це все можна зробити і вдома, дивлячись в інтернеті. Та той, хто відвідував майстер-класи в Глухівській районній бібліотеці, знає, що спільна робота надає натхнення, заряджає позитивною енергетикою, спонукає до творчих пошуків і приносить неймовірні почуття задоволення від результатів своєї праці, від виробу, в який вкладено частинку своєї душі. А оскільки це обереги, то ще й велика відповідальність. Під час створення ляльки кожна дрібниця має своє значення. До речі, робити ляльку як оберіг, треба було тільки в «хороший» період, краще взимку.

Відвідувачі майстер-класу виготовили три обереги. Скручуючи обличчя кожної ляльки, загадали сокровенне бажання, яке повинне збутися в цьому році.

Здавалося б, ну, що там такого важкого: скручуй, згортай, перемотуй ниткою. Та все аж цілих дві години довелося старанно попрацювати, щоб усе вийшло гарно. Творили всі: і діти, і навіть знані глухівські майстрині, такі, як Ольга Петрук. Кажуть, випадкових зустрічей не буває. Двом рукодільницям було про що поговорити. Ольга Андріївна отримала пропозицію відвідати Ямпіль зі своєю виставкою ляльок-мотанок.

А ще на зустріч з Інгою Полілуєвою прийшов директор музею історії євреїв Глухівщини Михайло Часницький. Михайло Михайлович познайомився з нею на відкритті виставки-експозиції «Простiр часу» в Ямпільському районному краєзнавчому музеї, де він представив свою колекцію календарів. Хоч він сам і не робив ляльок, та був головним експертом і поціновувачем виробів. Він висловив подяку Інзі Володимирівні за її працю, за те, що вона ділиться своїм досвідом з глухівчанами.

Інга Володимирівна передала колекцію паперових ляльок від своїх вихованців гуртка з Ямполя. Ці обереги вже знайшли своє місце на експозиції «Час читати» в нашій бібліотеці.

Сама майстриня розповіла, що на Сумщину потрапила через війну на Сході України ще в 2014 році. Вона - переселенка з Донбасу. За освітою – практичний психолог, кандидат психологічних наук, керівник гуртка "Лялька-мотанка" напрямку лялькотерапія Ямпільського районного центру дитячої та юнацької творчості. Ще Інга Володимирівна сама виготовляє намисто, займається де-купажем по керамиці та працює зі шнуром. У Глухові вона вже не вперше. Неодноразово була учасником різних свят та фестивалів. Сумщину полюбила всією душею. І хоча житлові умовив переселенки далеко не найкращі, їй пропонують більш перспективну роботу в іншому місті України, Інга Володимирівна себе відчуває в наших краях рідною. Їй тепер важко відірвати ті пагінці добра і творчості, які тут уже проросли .

Тож побажаємо їй завжди бути при ділі. Ніколи не втрачати ентузіазму в роботі і віри в себе. Постійно знаходити все нові джерела натхнення, створювати щось неймовірно красиве і цікаве. Пишатися своїми перемогами та дивувати всіх своєю чудовою творчістю.

Також читайте:

 

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради