Третя віртуальна подорож у проекті «Галопом по Європі та інших країнах» з мандрівником Володимиром Романенком

У Глухівській районній бібліотеці відбулася третя віртуальна подорож у проекті «Галопом по Європі та інших країнах».

Ведучий проекту Володимир Романенко розповів про дивовижну країну Англію, яку йому вдалося відвідати двічі (До слова, Володимир Іванович вже побував в 75 країнах світу!) Перш за все, він порекомендував усім вчити англійську, бо вона є міжнародною, та й англійці не розуміють, як це можна не знати їхню мову. 

Завзятого мандрівника вразила потужна економіка Англії, як футболіста – кількість стадіонів, рівні дороги, найкращі автобани, добропорядність громадян, акуратність у всьому – рівно викошені газони обабіч доріг, пофарбовані паркани, прості будинки. Володимир Романенко, побувавши в Англії, зрозумів чому 52% британців висловилися за «Брексит» - вихід Великобританії з Євросоюзу. Англія, на його думку, найкраща країна в Європі, тому вона може існувати незалежно ні від кого. 

Розповів мотобайкер і про відвідини острова Мен, де проходять знамениті гонки на мотоциклах (а ми знаємо, що більшість подорожей Володимира відбулися на мотоциклі). Це найшвидші гонки в історії людства, які проходять через житлові райони і вулиці. Їм уже 105 років!

Філософські роздуми викликала подорож до знаменитого природного парку Англії – Стоунхендж. Розповідь про відвідини Лондона розвіяла міф проте, що там постійні дощі та тумани. Архітектура столиці вражає своєю різноманітністю. Ще одна відмінність від України – там на газонах не забороняється відпочивати, головне – після себе не залишати сміття. Мандрівник порадив, де і як можна дешево й вигідно замовити квитки, готелі. 

Книжкова виставка, підготовлена бібліотекарем Ніною Шубніковою, доповнила віртуальну подорож Англією. Тут зібрані цікаві статті в різних журналах про правлячу королеву Єлизавету ІІ, про «Залізну леді» Маргарет Тетчер, про британського принца Гаррі Уельського та його кохану Меган Маркл, про видатних людей Англії – фізика Ньтона, натураліста Чарльза Дарвіна, актора Чарлі Чапліна, знаменитих співаків квартету «Бітлз», відомих письменників – Вільяма Шекспіра, Стівенсона, Дефо, Конан Дойла, Агату Крісті, Оскара Вайлда, Чарльза Діккенса, Стівенсона та багатьох інших.

2001 року саме в Англії додумалися видати перші книги Джоан Роулінг про Гаррі Поттера, які стали всесвітньопопулярними, а головний персонаж книги – улюбленим героєм мільйонів дітлахів. А дорослі глядачі в захопленні від ще одного англійця – Джеймса Бонда. Джеймс – одне з найпоширеніших імен Великобританії. Невипадково письменник Ян Флемінг дав це ім’я своєму герою – секретному агенту 007. У ньому він втілив образ ідеального англійця.

Переглянувши виставку, відвідувачі дізналися про те, що метро першими в світі винайшли саме в Лондоні в 19 сторіччі. Про це йдеться в журналі «Вокруг света» № 8 за 2018 рік. Ще в цих журналах є цікаві матеріали про парки Англії, чудернацькі скульптури, різноманітні національні страви. А в журналі «Ліза» моделі демонструють англійське вбрання. Журнал «Команда +» розповідає про найкращі футбольні команди Англії та відомих гравців.

Наступна зустріч з мандрівником відбудеться у вересні. Й поки головні слухачі проекту «Галопом по Європі та інших країнах» - студенти ППК ГНПУ ім. О. Довженка відпочиватимуть на канікулах, Володимир Романенко вирушить відкривати для себе нові країни. І, звичайно, про свої враження потім розповість землякам!

Також читайте:

 

 

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради