«Галопом по Європі та інших країнах» - літературно–віртуальний проект започаткували глухівчани

У Глухівській районній бібліотеці започатковано новий літературно–віртуальний проект «Галопом по Європі та інших країнах». Вести його буде неординарна особистість нашого міста – Володимир Романенко. Крім того, що він підприємець, меценат, футболіст, краєзнавець – він ще й завзятий мандрівник, невгамовний романтик, який уже встиг побувати в 75-ти країнах світу!

Відвідувачами таких заочних мандрів стануть студенти професійно–педагогічного коледжу ГНПУ ім. О. Довженка та всі бажаючі користувачі бібліотеки.
Однією з причин, чому Володимир Іванович погодився вести цей проект, є бажання долучити молодь до здорового способу життя, розширити їх горизонт знань, відірвати студентів від комп’ютерів і навчити їх будувати Європу в Україні.
А особисто його до переоцінки свого життєвого світогляду викликало сходження на гору Ельбрус, коли він стояв на крок від смерті. Тоді зрозумів, що життя прекрасне і потрібно цінувати кожну хвилину. Тож ці відчуття він намагається передати своїм чотирьом дітям.
Першу віртуальну подорож Володимир Романенко розпочав з Грузії, бо це найулюбленіша країна з усіх, і її він відвідав вже шість разів. Чим же Грузія так причарувала мандрівника? Це край довгожителів та виноробів, гірських вершин і мінеральних джерел, древніх храмів і сучасної архітектури. Тут він відпочиває душею і отримує приємне спілкування.
Уперше Володимир приїхав сюди в 2014 році на своєму мотоциклі з друзями. І хоч брав намету, та так ні разу його і не розкрив, бо для грузина приїжджий – це бажаний гість, вони його і прихистять у себе і запросять до столу. Українців в Грузії люблять і шанують, хоч і дивуються, чому ті перетворення, які вийшли в них, ніяк не приживаються в Україні, наприклад, реорганізація роботи поліції. Грузія вважається однією з найбезпечніших країн Європи. Поліцейських там дуже поважають. Усі відділення поліції побудовані з бетону і скла так, що кожний з перехожих може бачити, що відбувається всередині приміщення.
А ще в Грузії погода саме для туристів, на всі смаки: хтось спускається з засніженої гори на лижах, інші в цей же день засмагають під променями сонця на пляжах Тбілісі. А підете на набережну в Батумі – то ніби потрапите до Іспанії. Усього за вісім років там відбулися разючі зміни на краще!

Окрема розмова про кухню Грузії. Вона дуже різноманітна і смачна. З м’яса їдять свинину і баранину; багато різних сирів з молока овець, кіз, корів. Запашний хліб випікається в тандирах: печах–жаровнях, він довго не пліснявіє і не черствіє.
У Грузії багато храмів, люди набожні, в основному – православні, хоч є іслам, іудаїзм та інші віри. Внутрішнє оздоблення церков набагато скромніше, ніж в Україні.
Грузини займаються виноробством, вівчарством, заводів мало, майже всі припинили свою дію після розвалу Радянського Союзу.
Люди живуть бідніше ніж в Україні, це видно по автомобілях, будинках. Але оселі просторі, обов’язково є велика кімната, в якій збираються всі родичі на свята. Візи для українців для поїздки в Грузію ніколи не вводилися. Основна валюта - грузинський ларі (GEL).
Мандрівник підкріплював свою розповідь фільмами, які він чи його друзі створювали під час подорожі.
Тепер Володимир Романенко з родиною кожного року відвідує цю гостинну країну. Старість його вдома точно не застане. Хоч йому уже за 50 років – та він повний сил, енергії, ентузіазму. І похвально те, що він в силу своїх можливостей, допомагає розвиватися дітям і юнакам Глухова, вкладаючи свої кошти у відбудову спортивних залів, стадіону, організовує різноманітні турніри, фестивалі.

Віртуальну подорож Грузією присутні мали можливість продовжити, переглядаючи виставку літератури, де крім книг були широко представлені статті з журналу «Вокруг света», який передплачує бібліотека.

Як повідомила завідувач відділу обслуговування Глухівської ЦРБ Ніна Шубнікова, наступна зустріч (якщо, звичайно, пан Романенко кудись не помандрує – до іншої країни чи на футбольний турнір) відбудеться 15 квітня, і розповідь буде про Іспанію.

Також читайте:

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради