У селі Дунаєць відкрито пам’ятний знак видатному землякові Миколі Маркевичу

Глухівщина пишається своїми відомими людьми, імена яких прославили рідний край. Серед таких особистостей - Микола Андрійович Маркевич, один із яскравих представників української історіографії, архівіст, етнограф, фольклорист, поет, композитор, музикознавець, який народився у селі Дунаєць. На його маленькій батьківщині - на подвір’ї місцевого навчально-виховного комплексу - нині відкрито пам’ятний знак на честь великої шани і поваги митцеві від земляків.

Микола Маркевич був знайомий з Тарасом Шевченком і 1847 року поклав на музику його вірш «Нащо мені чорні брови». Кобзар присвятив Миколі Маркевичу свого вірша «Бандуристе, орле сизий». Тож не випадково саме рядки з нього «Бандуристе, орле сизий, Добре тобі, брате: Маєш крила, маєш силу, Є коли літати» викарбувано на граніті.

На великому значенні цієї події для села наголошують Дунаєцький сільський голова Віталій Мартиненко та голова ветеранської організації села Віталій Василько, який, до слова, був ініціатором встановлення пам’ятного знака видатному земляку. Селяни щиро вдячні керівництву Глухівщини за допомогу в реалізації даного проекту, адже саме з районного бюджету на увіковічення пам’яті видатного земляка надійшло 40 тисяч гривень. Автором пам’ятного знака відомому дунайчанину став глухівський скульптор Геннадій Матюхін.

Почесне право відкрити пам′ятний знак мали представники молоді села Дунаєць - Наталія Скоропад та Євген Старченко, а освятити - настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Олександр.

Також читайте:

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради