Репрезентація збірки пісень Марії Воропай «Мелодії серця і душі»

Своє 77-річчя глухівський самодіяльний композитор Марія Воропай репрезентувала виданням омріяної збірки пісень під назвою «Мелодії серця і душі». Тираж книги - 100 екземплярів. Видана вона за матеріальної підтримки міського відділу культури Глухівської міської ради .

У пісенному доробку Марії Воропай більше 60 пісень різної тематики: про Україну, Сумщину, Глухівщину, захисників вітчизни, вчителів, ліричні та інші твори. Більшість з них створені на слова глухівських поетів.

Років 15 тому жінка і думати не думала, що до неї прилетить музична муза і вона розпочне створювати пісні. Все розпочалось з легкої руки її меншої, нині на жаль, покійної сестри Олександри, яка попросила написати пісню до Дня волонтерів. Марія Федорівна на свої слова (бо ж свого часу закінчила Ленінградський гуманітарний університет культури) підібрала мелодію і народився її первісток «Пісня про волонтерів».

2008 рік приніс Марії Воропай велику біду – інсульт, паралізацію руки, ноги, відібрало мову. «Невже це кінець?» - думала жінка. «Ні, я ще гратиму і співатиму!»

Пришкандибала Марія Федорівна на город на милицях, стоїть – любується, як гарно буяє картопля. І раптом - їй чується мелодія на слова Миколи Гурця: «Десь під сонцем Італії ми за щастям причалюєм. Розквітають конвалії у твоєму селі…». І вона співає, співає на весь голос і танцює, кружляє у вальсі. І тут чує – «Машо?!». Це її чоловік погукав. Розплющила очі: це все лише привиділось! Як і раніше - милиці, відсутній голосу... А так хотілось ще хоч трошки не повертатися в реальність… І ось саме з того дня почала вона потроху брати в руки баян, розробляти пальці, голос, записувати ноти. І здоров’я пішло на поправку. Її вилікували музика, поезія і велике бажання створювати пісні. В районній бібліотеці на безкоштовних курсах за програмою «Бібліоміст» освоїла комп’ютер і програму для запису нот, потім упродовж 10 років читала вірші та створювала пісні.

На репрезентації Марія Федорівна з великим натхненням виконала до 20 своїх пісень. В цьому їй допомагали друзі-волонтери. Потім були привітання, побажання, квіти… Поетеса Тамара Роднова присвятила їй вірш, учасник аматорського ансамблю народної пісні Глухівського районного будинку культури Валентина Панасенко виконала для Марії Федорівни пісні. Ювілярку привітали друзі на чолі з директором Всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні» Тамарою Александренко. Ніна Покорна запропонувала організувати хор волонтерів, щоб вивчити всі пісні Марії Воропай та разом співати їх на святах.

Бажаємо, щоб ця збірка пісень стала в нагоді колективам і учасникам художньої самодіяльності, вчителям музики. Нехай музичні твори глухівчанки звучать на концертах, фестивалях, нехай радують серця палких шанувальників пісні! Це буде найкращою насолодою для композитора, найкращим подарунком для неї. Її друзі залишили в книзі відгуків привітання для Марії Воропай. Ось одне з них – від Валентини Поцелуєвої: «Мария Фёдоровна! Не болеть, не стареть, не тужить и до 99 лет дожить. Оставаться самой красивой среди красивых и долго–долго выглядеть на все 100 процентов. Долго соответствовать нежным и добрым словам, которые начинаются, как и Ваше имя «Мария»: оставаться милой, милосердной и мудрой».

Також читайте:

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради