Поезія і пісня – дві великі сили

По морозу, через сніги з Глухова прикотився «Соняшник», щоб наповнити радістю, сонячним світлом і теплом село Пустогород.

«Соняшник» - це клуб зустрічей з цікавими людьми, який діє при Глухівській районній бібліотеці. У фойє загальноосвітньої школи на спільний захід «Поетичне слово земляків» зібрались як школярі, так і люди похилого віку, якими опікується районний територіальний центр.

На свято завітали заступник голови Глухівської районної ради Галина Стороженко та районний депутат Наталія Волончук.

Галина Яківна розповіла про основні віхи історії села Пустогород, яке за свідченням «Историко-статистического описания Черниговской епархии» 1873 року (книга 7), існувало ще до монголо-татарського завоювання і є одним з найдавніших поселень Глухівщини. На території Пустогороду, в урочищі Заріччя було городище і селище розвинутого середньовіччя. За переписом 1780 року стає відомо, що на той час у Пустогороді жителів було більше чим зараз - майже тисяча: 431 чоловіків та 418 жінок. А на сьогодні населення Пустогороду – удвічі менше.

На літературних зустрічах, присвячених Всесвітньому дню поезії, свої вірші прочитали майстри поетичного слова Надія Геращенко, Іван Дерпа, Анатолій Бойко та Лідія Процик.

Їх доробки публікуються на шпальтах місцевих газет, у збірках «Гімн любові, Глухів мій», «Провінційна столиця», «Літературний Глухів», «Славянские колокола», «Українська хвиля». Крім того, в Івана Дерпи є збірка віршів «Славянский берег» 2012 року видання, у Лідії Процик - збірка «Від серця до серця» (2007). Анатолій Бойко - автор п’яти віршованих і трьох прозових книг. 19 березня він репрезентував свою нову збірку поезій – «Моя рідна замріяна Русь».

Ведуча поетичних зустрічей - керівник клубу «Соняшник» Ніна Шубнікова доповнила виступи розповіддю про самодіяльного композитора з м. Глухів Марію Воропай. Саме до свого 77-річчя в міському територіальному центрі вона репрезентувала збірку пісень «Мелодії серця і душі». Сюди ввійшло 60 музичних творів, які створені на слова поетів Глухівщини.

Поезія і пісня – дві великі сили. Ансамбль Пустогородського будинку культури «Калина» та учениця НВК Аліна Анікушина продовжили святкову програму піснями «Квітуча Україна», «Українська родина», «За вроду дякую батькам» та іншими. Приємним сюрпризом для Лідії Процик було виконання її вірша «Рідна моя сторона» ученицею Світланою Кириленко.

На закінчення творчої зустрічі пані Стороженко від Глухівської районної ради вручила поетам блокноти і ручки, щоб вони ще більше написали нових віршів. Депутат Наталія Волончук наголосила, що такі заходи об’єднують різні покоління і не втрачається зв’язок між містом та селом.

Свято поезії пройшло в теплій, душевній атмосфері. Особливо дякували люди поважного віку - це для них було справжнє свято для душі.

Також читайте:

Увага!

24.09.2020 року о 14.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради