Селян Глухівщини запрошують вступати в кооперативи

Щоб вигідно продати вирощену на власних городах продукцію і мати реальний сімейний прибуток селян Глухівщини запрошують вступати в кооперативи.

Минулого тижня представники Першого національного аграрного кооперативу, який працює півтора року на Хмельниччині, за ініціативи і благословення керуючого Конотопсько-Глухівською єпархією владики Романа та підтримки керівництва районної влади відвідали села північної зони Глухівщини, де зустрілися з жителями.

Присутній на зустрічі у селищі Есмань голова Глухівської районної ради Олексій Ткаченко звернувся до присутніх жителів селища, а також сіл Сопич, Бачівськ, Вільна Слобода не бути байдужими до виступів представників кооперативу, формувати запитання, які їх цікавлять, і знаходити на них відповіді. Адже основна мета зустрічі – це перейняти досвід роботи аграрного кооперативу, а у разі прояву зацікавленості і бажання жителів округу займатися вирощуванням економічно вигідних культур на своїх присадибних ділянках – стати членами кооперативу.

Про принципи роботи першого національного аграрного кооперативу, про основні культури, що вирощують члени кооперативу, про цінову політику розповів  директор департаменту комунікації та розвитку ПНАКу Юрій Лінник.

Як зазначив виступаючий, кооператив не бере в оренду землю у селян, а лише допомагає членам кооперативу ефективно господарювати на ній і гарантовано продавати вирощену продукцію за найбільш вигідною ціною. Загалом селянам пропонується вирощувати нішеві культури, які практично не складають конкуренції великим виробникам. Це квасоля, часник, гарбузи та інші культури, які потребують ручної праці, тому не вигідні для вирощування великим підприємствам. Члени кооперативу беруть на себе зобов’язання дотримуватися органічних стандартів, застосовувати органічні добрива та дозволені біопрепарати, а кооператив - сертифікувати землі членів кооперативу за стандартами органічного землеробства, що підвищить ціну на вирощену продукцію ще на 50 відсотків, або в півтора рази.

- Перш за все ми забезпечуємо науковий підхід - проводимо безкоштовний аналіз грунтів, після чого рекомендуємо культури для сівби чи садіння. Надаємо технології вирощування культур - забезпечуємо агрономічний супровід. Усі відносини оформляємо документально, а це означає, що члени кооперативу є юридично захищеними, отримають гарантований і прогнозований дохід від вирощеної продукції. Усім, хто з нами вже співпрацює чи планує співпрацювати, безкоштовно надаємо якісне насіння, інвентар, біопрепарати -  все це в рахунок майбутнього врожаю, - зазначив Юрій Лінник. - А вже нині купуємо в населення ядро горіха, гарбузове насіння, квасолю на 10 відсотків дорожче, ніж на ринку, а в тих, хто є членом кооперативу, - на 20 відсотків дорожче.

Програми кооперативу носять назви «Вирощуй гроші на городі», «Заробіток біля хати». Вони знайшла прихильників не тільки у Хмельницькій, а й у Чернівецькій та Житомирській областях. Так, на присадибних ділянках розміром від 5 до 50 сотих люди вирощують гарбузи на насіння, часник, квасолю, моркву, столові буряки, картоплю, селеру та інші культури. На ділянках від 50 сотих до 10 гектарів - квасолю, гарбузи на насіння, гречку, ячмінь, гірчицю білу, льон олійний та інше. 

Жителям Глухівщини національний аграрний кооператив пропонує займатися вирощування гарбузів на насіння за принципом органічного землеробства, тобто без застосування хімікатів. Вони матимуть гарантовано якісний посадковий матеріал, а також гарантований збут за цінами вище ринкових. Так, наприклад, з 5 соток городу селянин матиме коштів за продукцію у межах трьох тисяч, коли від продажу вирощеної на цій ділянці картоплі він може уторгувати у півтора рази менше, не враховуючи нелегкий догляд за нею.

У присутніх на зустрічі селян було багато запитань стосовно укладань угоди з кооперативом, ціни на продукцію, можливостей розширити коло діяльності кооперативу. Але те, що ця справа допоможе заробити додаткові гроші для родини – безперечно. Потрібні тільки бажання і сили працювати на власній землі.

Це у своєму виступі мовив і владика Роман, який благословив усіх на добрі починання і працю на благо.

Новини місцевих рад

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради