Весела і цікава подорож школярів Глухівщини до сонячної Болгарії

У супроводі педагогів та за сприяння голови Глухівської районної державної адміністрації й начальника відділу освіти ,19 найкращих учнів з 8 навчальних закладів Глухівського району - Андрій Пивоваров, Дмитро Мурач, Катерина Капоріна, Аліна Капоріна, Любов Колобиліна, Дарія Банчукова, Анастасія Острокоморець, Роман Науменко, Діана Воробйова, Юлія Тутук, Альона Спащенко, Віктор Скопенко, Катерина Сухенко, Дмитро Тищенко, Євгеній Старченко, Богдан Скоропад, Іван Мінаков, Дмитро Петрівной, Тетяна Поцелуєва - вирушили до Болгарії не тільки для відпочинку та оздоровлення, а й для налагодження дружніх та партнерських відносин між європейськими країнами та навчальними закладами, розширення співпраці в рамках роботи європейських клубів, ознайомлення з історією та культурою болгарського народу.

Готель, у якому проживали діти, знаходився у селищі Сарафово, що під Бургасом. Для більш комфортного та вдалого відпочинку був розписаний розпорядок дня із розподіленням обов’язків між дітьми. Кожного ранку, крім неділі, всі бігли на зарядку до спортивного майданчику, що знаходився неподалік. Харчування було 5-ти разове та різноманітне. Хазяйка готелю, Олена Желеві, завжди була привітна та усміхнена, а у прощальний вечір влаштувала вечерю із устрицями та національними стравами.

За час перебування у Болгарії діти відвідали міста Бургас, Сонячний Берег, Старий Несебр, а також болгарське село Бата. Яскраві враження залишились від прогулянок у приморському парку м. Бургас та магазинами з сувенірами, екскурсії до аеропорту м. Бургаса з відвідуванням музею літаків та гелікоптерів просто неба, спостереження міжнародного танцювального фестивалю і відреставрованої церкви у Несебрі, поїздки у трамвайчику узбережжям Чорного моря, купання на пляжах Сарафово та Сонячного Берега. Не менш вражаючою була поїздка до болгарського села, де учні ознайомились із народними піснями, танцями та обрядами болгарського народу. Незабутніми залишились яскраві шоу з ходінням голими ногами по вугіллю, а також з клоунами, де Дмитро Мурач, Юлія Тутук, Віктор Скопенко, Дмитро Петівной узяли безпосередню участь.

Діти відвідали школу СОУ "Епископ Константин Преславскі" (м. Бургас). Тут гостей з України гостинно зустріли директор закладу Мартин Ілієв та його заступники, які запросили на урок російської мови у 9 класі за профілем «Біологія».

Вчитель Недка Градєва та учні школи розповіли про своє місто та у ігровій формі познайомилися з нашими українськими учнями. Школярі обмінялися сувенірами та контактами для подальшого спілкування. Під час екскурсії адміністрація школи ознайомила із матеріальною базою навчального закладу. Гордістю були великий басейн та спортивні майданчики із штучним покриттям. У актовій залі господарі поділилися досвідом участі в міжнародному європейському фестивалі-проекті «Різниця поколінь», у якому вони брали участь та мали певні здобутки. Наші учні привітали болгарських школярів виконанням українських пісень і танцями та авторськими віршами від Насті Острокоморець та Діани Воробйової.

Протягом відпочинку наші діти разом із новими болгарськими друзями грали у футбол, волейбол, настільний теніс, шашки та шахи, купалися у морі, ходили на прогулянки.

Така співпраця – можливість для нового й продуктивного міжнародного співробітництва та обміну досвідом. Маємо надію, що в найближчому майбутньому ми зможемо гостинно запросити болгарських школярів до Глухівського району. А ось сама поїздка надовго залишиться гарним спогадом про відпочинок та пошук нових друзів.

Відділ освіти Глухівської РДА висловлює щирі слова подяки керівникам сільськогосподарських та промислових підприємств району у надані спонсорської допомоги в оплаті половини вартості путівок та можливості переможцям районних та обласних олімпіад, конкурсів, захисту наукових робіт МАН, спортивних змагань відпочити за кордоном, а саме: Миколі Козлову, Анатолію Зайцю, Олегу Братущаку, Миколі Трофименку, Василю Лагутіну.

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради