Школярі Глухівщини - призери та переможці обласного етапу Всеукраїнських конкурсів предметних олімпіад

У День науки в актовій залі Сумського державного університету були нагороджені кращі учні Сумської області. Серед них і глухівські школярі: Євген Палажченко (Баницький НВК: ЗОШ) за ІІ місце ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН (секція «Географія та ландшафтознавство»), Анна Мірошниченко (Некрасівський НВК: ЗОШ, дошкільний навчальний заклад «Ялинка») за ІІІ місце у ІІІ етапі олімпіади з біології, Роман Науменко (Некрасівський НВК: ЗОШ, дошкільний навчальний заклад «Ялинка») за ІІІ місце у ІІІ етапі олімпіади з трудового навчання, Андрій Обуховський (Сварківський НВК: ЗОШ, дошкільний навчальний заклад «Пізнайко») за ІІІ місце у ІІІ етапі олімпіади з правознавства, Микита Коротя (Червонянська ЗОШ) за ІІІ місце у ІІІ етапі олімпіади з географії, Любов Колобиліна (Шалигинська ЗОШ) за ІІ місце у ІІІ етапі олімпіади з української мови та літератури, Владислав Дубов (Сопицький НВК: ЗОШ І-ІІІ ст., дошкільний навчальний заклад «Дзвіночок») за ІІІ місце у ІІІ етапі олімпіади з географії, Надія Воловик (Студенецький НВК: ЗОШ, дошкільний навчальний заклад «Берізка») за два ІІ місця у ІІІ етапі олімпіади з екології та з української мови та літератури.

Також у рамках Дня науки в СумДУ відбувся Фестиваль науки, освіти і культури «СумДУ – сумчанам!». Більше 1200 гостей свята з усіх регіонів Сумщини відвідали захід, аби надихнутись здобутками науковців СумДУ. Побували на заході і школярі Глухівського району.

Вітаючи учасників і гостей фестивалю, начальник обласного департаменту освіти і науки Олена Попова відзначила, що не випадково це свято проходить саме в Сумському державному університеті, адже цей ВНЗ є лідером освіти і науки не лише на обласному, а й на всеукраїнському та світовому рівнях. Це університет, до якого прислухаються, досвід якого активно запозичують.

Ректор СумДУ Анатолій Васильєв наголосив: «Фестиваль «СумДУ – сумчанам!» – традиція, яка склалась в університеті. Його назва відповідає багатогранній діяльності вишу: це якісна підготовка фахівців, потужна наукова діяльність, міжнародна співпраця, інноваційні ІТ-технології, 36 видів спорту, культурно-мистецький центр та багато іншого. Університет слугує громаді, і цей захід - ще одне підтвердження соціальної відповідальності».

У день фестивалю площа перед університетом замайоріла прапорами та наметами, де кожен інститут і факультет представляв цікаву, в першу чергу для шкільної та студентської молоді, науку: демонстрація роботів, друк на 3D-принтері, хімічні досліди з рідким азотом, сухою водою та гелієм, перегони моделей човнів, авіамодельне шоу та робота квадрокоптерів, тест-драйв автомобіля, майстер-класи з малювання ієрогліфів та багато іншого побачили сумчани. Також вони активно брали участь у різноманітних іграх та конкурсах, виконували завдання – долучалися до детективної гри, творчих завдань з перекладу та журналістики, психологічних тестувань, розгадували економічні загадки, вправлялися, як надавати першу медичну допомогу, та проходили майстер-класи зі стрільби з луку та бойових мистецтв. А комплекс громадського харчування організував «польову кухню» з частуванням кашею та чаєм.

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради