Пам’ять про війну живе в серцях глухівчан

У селищі Шалигине відбулась репрезентація книги місцевого жителя, історика, краєзнавця Василя Капоріна «Испытание огнём. 1941-1945».

Як відзначив автор, ця книга присвячена світлій пам’яті його близьких, учасників Другої світової війни. Вона має стати пам’ятником землякам, які пройшли довгу дорогу війни, тим, хто виборював перемогу в тилу, тим, хто повернувся з Перемогою, і тим, хто на її вівтар поклав своє життя.

Автора книги привітала заступник голови районної ради, яка зазначила, що наше життя сьогодні є продовженням життя тих, хто відійшов у вічність. І представлене видання – це данина незгасимої пам’яті шалигинцям, своєрідний обеліск, надійний фундамент виховання молодого покоління в дусі любові до Вітчизни, християнських цінностей, національної культури і моралі.

«Ця книга є не тільки безцінним історичним виданням, а й є зв’язком поколінь. Вона доносить пам'ять про страшні роки війни до тих хлопчиків та дівчаток, які прийшли на репрезентацію, та тих нащадків, які ще не народилися. Ми сподіваємося, що історія селища Шалигине продовжиться і в наступних виданнях автора», - відзначив під час репрезентації т. в. о. голови Глухівської районної державної адміністрації Володимир Картавий. Посадовець вручив подяку Василю Капоріну.

Особливу вдячність за велику дослідницьку роботу та побажання здоров’я, творчих успіхів висловили голова Глухівської районної організації ветеранів Микола Васько, численні односельці, друзі автора, запрошені на репрезентацію.

Це вже друге видання книги Василя Капоріна (перша носить назву «Огненные дороги»), в якому зібрані архівні документи, дослідницькі матеріали, а також спогади жителів Шалигиного. Ведучі представили основні розділи книги, які розкривають життя селища в роки війни, біографії воїнів, їх нагородні листи, списки та особові документи шалигинців, які загинули та пропали безвісти.

Своїми спогадами з присутніми поділився іЄвген Дем’янович Кушнерьов, єдиний із живих учасників війни у селищі Шалигине. Біль війни лунала не тільки зі слів ведучих, а й з віршів, пісень місцевих виконавців.

Книга «Испытание огнём. 1941-1945» є свідчення того, що шалигинці пишаються тим, що їхні земляки пройшли крізь роки війни і залишились сильними духом та вірою. Ці відчуття вони передають своїм нащадкам.

 

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради