Знаменний ювілей «короля волейболу» з Глухівщини

У Глухівській районній бібліотеці відбулася зустріч поколінь з нагоди 95-річчя видатного спортсмена, дворазового чемпіона світу і Європи з волейболу, нашого земляка Костянтина Реви.

Костянтин Кузьмич народився 10 квітня 1921 року на Глухівщині в селі Кореньок Суходільської сільської ради. З 1928 по 1930 рр. навчався у школі №1 м. Глухова, де і розпочав свою спортивну біографію, а продовжив своє сходження на спортивний Олімп у волейбольній команді ЦСКА.

Багато років знаменитий волейболіст ніс беззмінну вахту в основних складах збірної країни. Вісім разів Костянтин Рева нагороджувався титулом чемпіона Радянського Союзу. Пік спортивної слави нашого героя припав на кінець 1940- х - початок 1950- х років. Він чемпіон світу 1949 р. та 1959., чемпіон Європи 1950-1951 рр., бронзовий призер Чемпіонату світу (1956 р.). У 1949 році Костянтину Реві присвоєно почесне звання «Заслужений майстер спорту».

Наш земляк нагороджений орденами трудового Червоного Прапора, Червоної Зірки, Вітчизняної війни та численними медалями. Його спортивну біографію прикрашають чотири чемпіонські дипломи, завойовані на світових фестивалях молоді в Празі, Бухаресті, Берліні та Будапешті.

Проте, куди б не закинула доля видатного майстра, він завжди пам’ятав батьківщину, свій рідний край, і з вдячністю благословив волейбольний турнір свого імені, який проводиться в Глухові з 1996 року.

Пам'ять про видатного земляка з великою повагою зберігають у Глухові численні прихильники волейболу. Про це присутнім розповів документальний фільм «Золотий вік волейболу», створений майстром своєї справи Олександром Федорченком.16 лютого 2016 р. розпорядженням міського голови Глухова Мішеля Терещенка одну із вулиць перейменовано на честь Костянтина Реви.

Зустріч поколінь пройшла в теплій дружній обстановці. Зібралися ветерани волейбольних турнірів різних років з Глухова, Сум, Ямполя, Путивля, їх підростаюча зміна – волейболісти Глухівського агротехнічного інституту ім. С. Ковпака СНАУ, Глухівського національного педагогічного університету ім. О Довженка, ЗОШ №1, а також інші прихильники цього спорту. Цікавими фактами з біографії Костянтина Реви, згадками про волейбольні турніри глухівської волейбольної команди поділились президент «Волейбольного клубу ім. К. Реви» Володимир Колтаков, Олександр Симак – беззмінний капітан волейбольної команди, Сергій Киркач (місто Ямполь), Микола Сугоняко, Іван Шкурат, Катерина Матковська – тренер Глухівської дитячої юнацької спортивної школи,  поетеса Ірина Колтакова, Іван Дерпа (племінник К. Реви) та інші.

На закінчення зустрічі присутні разом заспівали гімн волейболу "Король мій - волейбол"на слова і музику Миколи Ерохи, створений для відкриття одного з перших міжнародних турнірів ветеранів волейболу на честь видатного майстра спорту Констянтина Реви, та переглянули виставку фотографій, вимпелів, кубків «Волейбольного клубу ім К. Реви». Вона представлена в вітрині читальної зали бібліотеки.

 

Останнє оновлення на Вівторок, 05 квітня 2016, 17:01

Увага!

24.09.2020 року о 14.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради