Виховання дітей на основі народних традицій

Відповідно до плану реалізації методичної проблеми на початку березня на базі Соснівського навчально-виховного комплексу, що на Глухівщині, для керівників гуртків декоративно-ужиткового напрямку відбувся семінар на тему «Народна лялька як основа стилізації у сучасному декоративному мистецтві».

Досвід своєї діяльності педагогам-позашкільникам презентувала керівник гуртка «Чарівна голка» Марина Кривенко. Педагог має невеликий педагогічний стаж, але значний творчий потенціал і безмежну любов до дітей. Марина Олександрівна продемонструвала, як легко, невимушено вона закохала своїх вихованців у декоративно-ужиткову творчість, розкрила перед ними скарбницю духовної культури народу.

Діти опанували різні види народного мистецтва: вишивку, декоративну пластику, витинанку. Діти з задоволенням не тільки виготовляють різні ляльки – мотанки (берегиня, трав‘яниця, куватка), а й знайомляться з історією їх виникнення, педагогічними, художніми та технічними традиціями. Учасників семінару вразив виступ вихованки гуртка Вікторії Добролеженко. Власноруч виготовленим лялькам дівчина навіть присвячує авторські вірші.

Колекція творчих робіт вихованців налічує велику кількість ляльок зроблених з капрону. Їм знайдено практичне застосування в шкільному ляльковому театрі, роботу якого також було продемонстровано присутнім на заході.

Вихованці підтримують тісний зв‘язок з майстринями села Соснівка. Тож поважною гостею заходу була творча і ініціативна рукодільниця Галина Баглаєва.

У рамках семінару Марина Олександрівна зі своєю ученицею Мариною Дудуковою провели майстер-клас з виготовлення оберегу «Підкова на щастя».

Справжнім емоційним піднесенням для гостей заходу стала екскурсія по виставці робіт керівника та вихованців гуртка «Чарівна голка». На огляд були представлені різноманітні роботи різних технік народного та сучасного декоративно-ужиткового мистецтва. Цікаві, охайні, оригінальні всі вироби заслуговували уваги .

Підбиваючи підсумки семінару всі учасники висловили свої враження і прийшли до єдиної думки, що творча праця є мірою соціальної значущості й змісту життя кожної людини.

Останнє оновлення на Четвер, 10 березня 2016, 09:01

Увага!

02.06.2020 року о 10.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 19) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального та дорожнього господарства, будівництва, архітектури та надзвичайних ситуацій, енергоефективності та енергозбереження.

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради