Невмируще слово Кобзаря звучало на конкурсі глухівських читців

На Глухівщині є доброю традицією проведення районного конкурсу читців, присвяченого пам’яті Т. Г. Шевченка. Цього року конкурс шанувальників Кобзаревого слова став справжнім поетичним святом. У залі комунального закладу «Районний будинок культури» Глухівської районної ради зібралися палкі прихильники творчості поета, яка і сьогодні залишається актуальною, адже закликає до братства, єдності всього українського народу.

У конкурсі взяли участь 37 читців-аматорів з 29 сільських та селищних рад Глухівського району та комунального закладу «Районний будинок культури» Глухівської районної ради. Усі конкурсанти – представники гуртків театрального жанру. Вони прибули, щоб доторкнутися серцем до Кобзаревого слова, яке зцілює і єднає душі. У порівнянні з минулим роком географія учасників розширилася.

Майже всі претенденти на перемогу представляли на розсуд журі два твори: один – твір або уривок з твору Тараса Шевченка, другий – твір сучасного українського поета або авторський вірш про рідний край.

З вітальним словом до учасників та глядачів звернувся виконуючий обов’язки голови Глухівської районної державної адміністрації Володимир Картавий.

Розпочали програму конкурсанти молодшої вікової категорії. Вони натхненно, емоційно доносили до слухачів поетичне слово Тараса Шевченка. Невмирущі рядки творів Кобзаря «Лілея», «Думка», «Катерина», «Відьма», «Причинна», «І мертвим, і живим…», «Русалка» та інших звучали з вуст конкурсантів середньої та старшої вікових категорій.

Виступи всіх учасників були цікавими. Кожен намагався розкрити глибину і художню палітру шевченкового слова, передати думки й почуття, які допомогли розкрити авторську і власну позиції.

Переможцем районного конкурсу читців у віковій категорії до 18 років визнано учасницю аматорської творчості Червоненського МБК Поліну Ворону. Друге місце виборола Анжеліка Боровик (Перемозький СБК). Третю сходинку розділили учасниця народного аматорського молодіжного театру «Пілігрим» КЗРБК Глухівської районної ради Софія Мітрова та аматор сцени Баницького СБК Дмитро Хричов.

У віковій категорії від 18 до 35 років переможцем визначено учасника театру «Пілігрим» Дмитра Бабенка, друге місце у Наталії Вінди (народний аматорський театр «Пілігрим»), третє виборола аматор сцени Уланівського СБК Юлія Іллєнко. У старшій віковій категорії переможцями стали Олена Мамай (Бачівський СБК) та Оксана Анісімова (Землянківський СК)

Приємно відмітити, що багато конкурсантів читали власні вірші, в яких відображено сучасні події в Україні, любов до свого народу, до України. Це ще раз стало підтвердженням того, що на Глухівщині живуть талановиті люди. Кращими виконавцями авторських творів стали: увіковій категорії до 18 років – Катерина Сергієнко (Некрасівський СБК) та Анастасія Тутук (Білокопитівський СК); у віковій категорії від 35 років - Олена Мягких (Студеноцький СБК).

Усі учасники конкурсу отримали грамоти за участь, а переможці відзнаки за зайняті відповідні місця та подарунки. Нагородження провела начальник відділу культури Глухівської районної державної адміністрації Ольга Горбачова.

Переможці районного конкурсу читців тепер матимуть можливість представити Глухівський район у обласному конкурсі читців.

У рамках проведення конкурсу було оформлено виставку «Ми тебе не забудемо, Тарасе», де представлено роботи майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Глухівщини шевченківської тематики. Милували око портрети Тараса Шевченка, вишиті бісером, хрестиком, мальовані олівцем, фарбами. 

Увага!

02.06.2020 року о 10.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 19) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального та дорожнього господарства, будівництва, архітектури та надзвичайних ситуацій, енергоефективності та енергозбереження.

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради